budocentrum wiz 480

Policjanci z Posterunku Policji w Stębarku prowadzili postępowanie w sprawie kolizji i zniszczenia mienia. Jak po nitce do kłębka dotarli do sprawcy tego zdarzenia. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Powołany w sprawie biegły ustalił, że 48-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Zarzuty usłyszał również właściciel samochodu, który udostępnił swoje auto osobie nie posiadającej uprawnień.

 

 

Do zdarzenia doszło w październiku 2017 roku w jednej z miejscowości w gm. Grunwald. Wówczas w płot jednej z posesji uderzył samochód osobowy. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci z Posterunku Policji w Stębarku rozpoczęli wyjaśnianie tej sprawy. W toku postępowania ustalili, kto w chwili zdarzenia siedział za kierownicą. Okazało się również, że mężczyzna podróżował z pasażerem.

 

Na podstawie zeznań świadków funkcjonariusze uzyskali informacje, że 48-latek przed jazdą spożywał alkohol. W związku z podejrzeniem, że prowadził on pojazd pod wpływem tej substancji w sprawie powołany został biegły w celu wydania ekspertyzy. Specjalista ustalił, że w chwili zdarzenia kierowca miał co najmniej 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

48-latek usłyszał zarzuty kierowania bez uprawnień oraz spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna usłyszy również zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Przed sądem odpowie również właściciel samochodu, który udostępnił go osobie nie posiadającej odpowiednich uprawnień.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież