budocentrum wiz 480

Kilka minut po godzinie 17:00, 28 lutego zgłoszony został pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Strużyna. Strażacy walczyli zarówno z ogniem jak i z mrozem, który utrudniał akcję.

 

pozar struzyna

 

Informator przekazał, że w budynku pojawiło się duże zadymienie. W domu przebywały dwie dorosłe osoby, które go bezpiecznie opuściły.

 

Gdy straż dotarła na miejsce zdarzenia, dach domu był już objęty w całości płomieniami. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie. Strażacy rozpoczęli akcję, podali z gaśniczej linii wężowej wodę na płonący dach. Sukcesywnie wprowadzane były kolejne prądy wody zarówno do wnętrza budynku jak i z zewnątrz, między innymi z podnośnika hydraulicznego.

 

W pewnej chwili zasłabła współwłaścicielka domu. Strażacy natychmiast udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobietę przekazano zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego, który zabrał ją do szpitala.

 

Działania gaśnicze były utrudnione. Niska temperatura dawała się we znaki strażakom. Sprzęt gaśniczy zamarzał, a strażacy musieli pracować rotacyjnie. Co pewien czas na stanowiskach gaśniczych następowała wymiana strażaków, którzy szybko się wychładzali. Działania gaśnicze wraz z dogaszaniem trwały blisko sześć godzin, udział w nich wzięło 50 strażaków.

 

 

opracował: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: bryg. Piotr Wlazłowski

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież