budocentrum wiz 480

W związku z prowadzonym dochodzeniem w sprawie oszustwa 83-letniej kobiety, iławska policja publikuje portret pamięciowy mężczyzny, który jest podejrzewany o dokonanie oszustwa.

 

 

93 97787 g

 

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o oszustwie na tzw. „pracownika spółdzielni”. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce gdzie ustalili, że do mieszkania starszej mieszkanki Iławy przyszli dwaj mężczyźni. Oświadczyli, że kobieta ma nadpłatę za wodę i chcieliby jej ją zwrócić. Pokrzywdzona wpuściła mężczyzn do domu ponieważ faktycznie miała nadpłatę. Po chwili jeden z nich wyciągnął z kieszeni plik pieniędzy po 200 zł i oświadczył, że wypłaciłby pokrzywdzonej nadpłatę za wodę ale nie ma drobnych. Wtedy 83 – latka wyciągnęła z portfela 4 banknoty po 100 zł. Mężczyzna zapytał się jej czy nie ma więcej takich banknotów, żeby rozmienić mu pieniądze. Pokrzywdzona dodała, że ma i poszła do drugiego pokoju skąd przyniosła kopertę. Po chwili jeden z mężczyzn powiedział, że ma odłożyć kopertę na miejsce a oni pójdą jeszcze do sąsiadów i po chwili wrócą. Wtedy to drugi z mężczyzn oświadczył, żeby jeszcze kobieta zobaczyła czy nie zalewa sąsiadów i rozkręciła w łazience wodę, co uczyniła. Kiedy po kilku minutach pokrzywdzona wyszła z łazienki mężczyźni oświadczyli, że idą po rachunek i szybkim krokiem wyszli z mieszkania. Wtedy to mieszkanka Iławy zorientowała się, że mogło dojść do oszustwa i zajrzała w miejsce gdzie znajdowała się koperta, okazało się, że jej nie ma.

 

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

 

Osoby, które znają tożsamość mężczyzny przedstawionej na portrecie, widziały ją bądź mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nr telefonu 89 640 72 30 lub z najbliższą jednostką policji pod nr telefonu 997.

 

 

Źrodło: KPP Iława

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież