budocentrum wiz 480

Kilkanaście minut po północy, 8 kwietnia zgłoszony został pożar domu w miejscowości Smykowo. W budynku mieszkało 8 rodzin.

 

Po północy na miejscu pożaru pojawiło się  5 samochodów pożarniczych JRG Ostróda: gaśnicze, podnośnik hydrauliczny z drabiną, cysternę z 18 tysiącami litrów wody i rozpoznawczo – ratowniczy. Ponadto dyspozycję wyjazdu otrzymało 12 jednostek OSP z terenu gminy, m.in. OSP Smykówko, OSP Turznica, OSP Brzydowo, OSP Ornowo, OSP Durąg, OSP Naprom i OSP Pietrzwałd.

 
pozar 457342
 
Gdy strażacy przyjechali na miejsce zdarzenia, rozwinięty pożar obejmował już dwa mieszkania i dach budynku. W domu mieszkało osiem rodzin. Szesnaście osób opuściło mieszkania samodzielnie. Dwoje starszych mieszkańców wymagało udzielenia pomocy medycznej, ponieważ podtruli się dymem. Jedna osoba została zabrana do szpitala.
 
Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Wprowadzili dwie Gaśnicze linie wężowe do wnętrza budynku i z dwóch podali wodę na dach. Równolegle udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz ewakuowali mienie z mieszkań.
 
Cztery mieszkania z ośmiu strawił pożar, pozostałe udało się uratować. Akcja gaśnicza z dogaszeniem i rozbiórka spalonych elementów dachu trwała 7 godzin. Udział w niej wzięło 49 strażaków.
 
pozar2
 

opracował: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Zaniewski, OSP Smykówko.

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież