budocentrum wiz 480

Kilka minut po godzinie 11:00, 11 maja, wpłynęło zgłoszenie do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Ostródzie o pożarze w miejscowości Wilamowo.

 

 

Pierwsza informacja wskazywała na to, że pożar nie jest poważny. Zgłaszający informował o palącej się pryzmie balotów słomy. Jednak kolejne wypowiadane zdania, zmieniły obraz sytuacji. Pryzma balotów miała około 100 m2  powierzchni i znajdowała się pomiędzy dwoma kurnikami wielkopowierzchniowymi. Pożar w każdej chwili mógł przenieść się na budynki. Kurniki były puste, przygotowywane do zasiedlenia.

 

Do akcji z morąskiej JRG wyjechał samochód ratowniczo-gaśniczy i rozpoznawczo-ratowniczy. Ponadto zadysponowana została wojskowa straż pożarna z Morąga oraz jednostki OSP z gminy Małdyty. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Z gaśniczych linii wężowych podali wodę, za wszelką cenę starli się powstrzymać ogień, by nie przeniósł się na budynki. Udało się powstrzymać rozwój pożaru. Kurniki zostały uratowane. Dalsze działania gaśnicze polegały na sukcesywnym rozwożeniu i dogaszaniu palącej się słomy. W akcji udział wzięło 6 zastępów straży pożarnej, czyli 30 strażaków.

 

1111
1112
1113
1114
1115
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

 

opracował: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: bryg. Adam Zaręba

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież