budocentrum wiz 480

Przed sądem odpowie 49-latek, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej. Mężczyzna wsiadł za kierownicę fiata mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i obowiązujący go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz będzie tłumaczył się ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania przed sądem. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 

Wczoraj (16.05.2018) około godz. 18:30 podczas patrolowania miejscowości Małdyty morąscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Wcześniej widzieli jego sposób jazdy, który mógł wskazywać, że siedzący za kierownicą 49-latek może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu i potwierdzili swoje podejrzenia.

 

Mieszkaniec powiatu miał ponad 2 promile tej substancji w organizmie. Ponadto, jak okazało się w trakcie interwencji, kierowca ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W związku z popełnionymi przestępstwami, 49-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

 

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież