budocentrum wiz 480

loading...
loading...

Morąscy kryminalni zakończyli aktem oskarżenia postępowanie przeciwko trzem mieszkańcom powiatu. Mężczyźni podejrzani są o handel i posiadanie narkotyków. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli ponad 300 gramów amfetaminy.

 

Sprawa rozpoczęła się pod koniec 2017 roku kiedy do Komisariatu Policji w Morągu wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do domu jednorodzinnego. Skradzione zostały wówczas różne przedmioty i sprzęt o łącznej wartości blisko 6 tysięcy złotych. Kryminalni od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. W wyniku przeprowadzonych czynności, ustalili, że odpowiedzialnym za to przestępstwo jest 28-letni mieszkaniec gminy Morąg. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci odzyskali wówczas część ze skradzionych rzeczy i zwrócili je właścicielom.

 

28-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i złożył wyjaśnienia. Wobec podejrzanego zastosowany został dozór policyjny. Podczas jego zatrzymania wyszło na jaw, że ma on na sumieniu również inne przestępstwo.

 

narkotyki czerwiec18

 

Funkcjonariusze znaleźli przy nim środki odurzające. Podczas wyjaśniania tej sprawy ustalili, że narkotyki posiadać mogą również 23 i 30-letni mieszkańcy Morąga. W mieszkaniu starszego z nich kryminalni znaleźli ponad 300 gramów amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Młodszy z nich usłyszał zarzuty udzielania narkotyków. Sąd zostosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Jego starszy kolega usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Mężczyzna został również tymczasowo aresztowany.

 

Za popełnione przestępstwa mieszkańcy powiatu tłumaczyć się będą przed sądem. Trafił tam właśnie akt oskarżenia przeciwko podejrzanym.

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież