budocentrum wiz 480

Przed sądem odpowie dwóch braci, którzy z terenu ośrodka wypoczynkowego ukradli gokarta. Właściciel wycenił pojazd na 1000 złotych. Poczucie winy sprawców było tak duże, że sami oddali właścicielowi skradziony sprzęt. Za to przestępstwo grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W minioną niedzielę wieczorem (22.08.2018r.) morąscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży małego gokarta z jednego z ośrodków wypoczynkowych na terenie gminy Morąg. Właściciel skradziony sprzęt wycenił na 1000 zł.

 

Policjanci wykonując szereg czynności w tej sprawie ustalili, że związek z kradzieżą mają dwaj bracia, którzy wypożyczyli pojazd, aby syn jednego z nich mógł nim pojeździć. Kiedy mężczyźni upewnili się, że właściciel nie zwraca na nich uwagi, zabrali do domu gokarta. Zainstalowane w wypożyczalni kamery zarejestrowały zdarzenie i policjanci szybko ustalili sprawców kradzieży.

 

Przy zatrzymaniu okazało się, że poczucie winy u obu mężczyzn było tak duże, że sami wcześniej oddali skradziony sprzęt właścicielowi. Mimo wszystko mężczyźni nie unikną kary. Wczoraj obaj bracia usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Teraz 38-latek i jego o 7 lat młodszy brat ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem.

 

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Komentarze   

# Marcin 2018-07-28 15:10
aaa jak
w.........za kraty na 5 lat
kryminaliści
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować