budocentrum wiz 480

Policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali 18-letniego kierowcę. Młodemu mężczyźnie bardzo zależało na tym, by uniknąć kontroli drogowej. Nic w tym dziwnego - był pijany, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w bagażniku wiózł... kozę.

 

100 112727

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.09) około godziny 19.00 w Morągu. Policjanci ostródzkiej drogówki kontrolowali auta na jednej z ulic miasta. W pewnym momencie zauważyli osobowego opla, którego kierowca na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy i skręcił z pobliską uliczkę.

 

Kierowcy bardzo zależało na tym, by nie zostać zatrzymanym, dlatego razem z pasażerem wyszli z pojazdu i udawali, że naprawiają usterkę w aucie. Policjanci nie dali się jednak nabrać. Poprosili kierowcę o dokumenty. Jak się okazało, 18-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W chwili interwencji miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jego pasażer, ojciec, również znajdował się pod wpływem tej substancji.

 

W trakcie interwencji okazało się także, że mężczyźni przewożą w bagażniku kozę.

 

Funkcjonariusze wezwali na miejsce osobę wskazaną przez kierowcę i po sprawdzeniu jej stanu trzeźwości przekazali pod jej opiekę samochód oraz zwierzę.

 

Za popełnione przestępstwo 18-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież