budocentrum wiz 480

Tak, jak różne są podstawy poszukiwań, tak różne są również okoliczności zatrzymywania osób poszukiwanych. Tym razem poszukiwany "wpadł" podczas kontroli drogowej.

 

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

 

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu czy zaśmiecaniem.

 

W miniony piątek (14.09.2018) policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 29-latka. Podczas sprawdzania go w policyjnym systemie okazało się, że jest on osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za nieopłacone grzywny. Mężczyzna miał możliwość uniknąć "odsiadki" opłacając grzywnę i z tego skorzystał. Po sporządzeniu dokumentacji i uregulowaniu zaległej należności, mieszkaniec gminy Grunwald został zwolniony do domu.

 

 

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież