----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

13 kolizji, 1 nietrzeźwy kierujący, zatrzymanych 7 dowodów rejestracyjnych i 1 dokument prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. Tak przedstawia się miniony tydzień na drogach powiatu ostródzkiego.

 

 

Podczas ostatniego tygodnia na terenie powiatu ostródzkiego nie doszło do wypadków drogowych. Policjanci pracowali na miejscu 13 kolizji.  Tym razem obyło się bez osób rannych.

Nie zabrakło jednak nietrzeźwych kierujących. W miniony poniedziałek (24.04.17) 44-letni mieszkaniec gminy Ostróda, spowodował dwie kolizje prowadząc samochód pod wpływem alkoholu. Mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca najpierw najechał na tył jadącego przed nim pojazdu i odjechał z miejsca zdarzenia, a następnie po przejechaniu kilku kilometrów stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Teraz kierowca ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają: prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca w takim przypadku obligatoryjnie traci prawo jazdy, a sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nawet do 15 lat. Oprócz tego, niezależnie od wymierzonej kary orzekana jest grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. 

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych. Przyczyną były niesprawne auta i brak aktualnych badań technicznych. W pamięci policjantów ostródzkiej drogówki pozostanie na długo kierowca tira, który w minioną środę został zatrzymany do kontroli na krajowej 15. Ze względu na tragiczny stan opon został natychmiast wyeliminowany z dalszej jazdy.

W minionym tygodniu nie zabrakło również piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość. Tym razem  na najbliższe trzy miesiące ze swoim prawem jazdy będzie musiał rozstać się 54-letni mężczyzna, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50km/h.    

Przed nami długi weekend. Pamiętajmy, że coraz wyższe temperatury i sprzyjająca aura dają złudne poczucie bezpieczeństwa. Z policyjnych statystyk jasno wynika, że do największej liczby wypadków drogowych dochodzi podczas dobrych warunków atmosferycznych a najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków drogowych.

(ak/ KPP Ostróda)

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...