budocentrum wiz 480

16.03.2018 r. odbył się w Olsztynku IV Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Poziom festiwalu był bardzo wysoki i niezwykle wyrównany.

 5
Reprezentantami Bażyniaka byli: Anna Góra z kl. II C1, Weronika Kuc z kl. I B oraz akompaniujący na pianinie Przemysław Biliński z kl. II B.


W kategorii: Uczniowie szkół średnich i młodzież starsza, wygrała Sylwia Lewicka z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, która wykonała utwór „Kantyczka z lotu ptaka”. Drugie miejsce ex aequo zajęła Sandra Stadnik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie, a także Anna Góra reprezentująca Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Trzecie miejsce wyśpiewała Anaida Shahbazya z Bursy nr 4 przy Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie.

 

Jacek Kaczmarski był polskim poetą, piosenkarzem, kompozytorem i twórcą wielu tekstów piosenek. Znany był głównie dzięki piosenkom o tematyce historycznej, takim jak: Rejtan, Sen Katarzyny II czy Lekcja historii klasycznej, a także dzięki piosenkom społeczno-politycznym np. Mury, Nasza Klasa czy Obława.

 

1
2
3
4
5
20180325_180728
konkurspiosenki-lo-170px
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

 

Źródło: LO nr I w Ostródzie

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież