budocentrum wiz 480

Wystawę „Kobiety i Reformacja w kontekście europejskim” w ramach 5 Dni Gizewiusza można już oglądać na korytarzach ostródzkiego Urzędu Miasta.

 

Dziejów Reformacji, rozumianej jako dzieło chrześcijańskiej odnowy, nie da się rozpatrywać bez ukazania aktywnej roli kobiet w tym procesie. Wystawa, pt. "Kobiety i Reformacja w kontekście europejskim" opracowana przez dr Małgorzatę Grzywacz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) przy współpracy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu, składa się z 15 roll-upów o treści popularno-naukowej i przybliża ciekawe, znane i nieznane kobiety XVI i XVII w., które podjęły wyzwanie i z odwagą, czasem narażeniem życia, odpowiedziały na przesłanie Ewangelii, słyszalne z Pragi, Wittenbergi, Genewy czy Zurychu. Bohaterki tej opowieści pochodzą z różnych krajów Europy i stanowią przykład kobiet niezwykłych, wytrwałych w działaniu. Wystawę oglądano już w Poznaniu, Wiśle, Warszawie, Kielcach, Radomiu, Koszalinie, Szczecinku.

 

Zapraszamy na prelekcję dr Małgorzaty Grzywacz, autorki wystawy, która odbędzie się we wtorek 22 maja w czytelni Biblioteki Miejskiej na zamku w Ostródzie o godz. 18.00.

 

Od 7 maja do 22 maja br. mogą Państwa obejrzeć wspomnianą wystawę w miejskim ratuszu (parter).

 

 

Źródło: Miasto Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież