budocentrum wiz 480

Miło jest nam poinformować, że Centrum Kultury w Ostródzie pozyskało kolejne środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym razem jest to kwota 80.000 zł na projekt pod tytułem „Ostre Dzianie #2”.

W 2017 roku odbyła się pierwsza edycja tego przedsięwzięcia. Projekt pod tytułem „Ostre Dzianie #2” obejmuje m.in. organizację szeregu warsztatów artystycznych (bębny, wokal, gitara, perkusja, fotografia, multimedia, choreografia, produkcja dźwięku, dekoracja) zakończonych wspólnym koncertem z polskimi gwiazdami (m.in. Habakuk). Nabór do warsztatów rozpocznie się 25 maja, będą się one odbywać do końca czerwca, a finałowe koncerty zabrzmią 1 lipca i we wrześniu na scenie ostródzkiego amfiteatru.


Tytuł projektu „Ostre Dzianie” nawiązuje do nazwy miasta Ostróda oraz jej mieszkańców (Ostródzianie) i ma za zadanie budzić skojarzenia z tym, że w Ostródzie „się dzieje” i uczestniczą w tym „dzianiu” mieszkańcy miasta.

 

ostredzianie2

 

Informacja o naborze na warsztaty:
Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego, twórczego, artystycznego… zgłoś się do amfiteatru w piątek 25 maja o godz. 17.30.


W tym dniu ruszają zajęcia warsztatowe projektu „Ostre Dzianie”. Będą to:

  • warsztaty bębniarskie, które poprowadzi związany z Ostródą artysta – Ryszard Bazarnik
  • warsztaty wokalne, które poprowadzi wokalistka znana z ostródzkich Koncertów na Ścianie – Iza Kowalewska
  • warsztaty multimedialne, będą to zajęcia z dziedziny tworzenia filmów. Obejmą podstawy obsługi kamery, montażu filmowego.
  • warsztaty choreograficzne - zajęcia z improwizacji ruchowej w teatrze i pracy w grupie będą opierać się na teatrze improwizowanym, formie w której aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. Prowadzący: Agnieszka Skrzypczak  pochodząca z Ostródy aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi .
  • warsztaty plastyczno-scenograficzne - zajęcia plastyczne, które pozwolą na stworzenie scenografii do finałowego koncertu projektu.
  • warsztaty produkcji muzycznej – zajęcia z podstaw produkcji dźwięku. Razem z ostródzkim realizatorem i artystą Marvisem postaramy się pokazać i wytłumaczyć Wam jak najwięcej.
  • warsztaty gitarowe - zajęcia z nauki gry na gitarze. Warsztaty poprowadzi Bartek Jursza - gitarzysta, występujący w szeregu zespołach, m.in. Pink Roses.
  • warsztaty perkusyjne – zajęcia z nauki gry na perkusji, które poprowadzi Adam Goniszewski, znany z grup Pink Roses i Cuba de Zoo.
  • warsztaty fotograficzne - zajęcia z dziedziny fotografii. Zajęcia obejmą m.in.: podstawy fotografii, street art, obróbkę cyfrową. Zajęcia poprowadzi Wojtek „Koykos” Kozicz, fotograf z Ostródy.

 

Wszystkie warsztaty zakończą się wspólnymi występami grup artystycznych na dużej scenie amfiteatru w dn. 1 lipca. Wystąpią wtedy również m.in. zespól Habakuk.

Szczegóły: https://www.facebook.com/ostredzianie/

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież