budocentrum wiz 480

W przyszły weekend w Ostródzie odbędzie się V Turniej Rycerski o włócznię św.Jerzego. Mieszkańcy miasta będą mogli się przenieść w czasy średniowiecza i poznać dawną kulturę.

 

 

Na wydarzenie przyjedzie ponad 100 osób zajmujących się rekonstrukcją historyczną. Pojawią się rycerze, łucznicy, damy i mieszczanie z Torunia, Chełmna, Gdańska, Olsztynka, Nidzicy, Pisza, Działdowa, Mrągowa i Warszawy. Staną do walki w konkurencjach bojowych indywidualnych i turnieju łuczniczym.

 

Dużą dawkę emocji zapewni turniej walk drużynowych, gdzie dopuszczona jest większość technik walki a uderzenia często wyprowadzane są z całej siły.

 

Na koniec odbędzie się inscenizacja bitwy podczas której nie zabraknie również średniowiecznej artylerii. Całość zmagań odbędzie się na dziedzińcu zamkowym i przedzamczu. Dodatkowo od piątku do niedzieli pod Zamkiem zostanie rozbity obóz rycerski.


Organizatorami wydarzenia są Drużyna Rycerska Komturii Ostródzkiej,Centrum Kultury,Muzeum w Ostródzie.Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Ostróda.

Plan turnieju:

Dziedziniec Zamku

12:00 - otwarcie turnieju,żywy obraz Bitwy Pod Grunwaldem w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie
13:00 - turnieje bojowe 1 vs 1

Przedzamcze

14:00 - turniej łuczniczy
16:00 - bieg Dam
17.30 - pełnokontaktowe walki drużynowe
19:00 - Inscenizacja bitwy

W czasie trwania turnieju konkursy dla dzieci.O oprawę muzyczną zadba zespół muzyki dawnej Fleurdelis.
WSTĘP WOLNY

 

plakat 2018

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież