budocentrum wiz 480

Koło Naukowe Historii Architektury ArcHist oraz studenci specjalności architektura i ochrona zabytków na Wydziale Architektury PWr zapraszają na wernisaż kończący warsztaty architektoniczno-konserwatorskie „Zamki i ich cienie – Ostróda 2018”.

 

Odbędzie się on 27 lipca o godzinie 16:00 na gotyckim zamku w Ostródzie. Wcześniej, od 20 lipca, studenci będą przygotowywać koncepcje zagospodarowania terenu wokół XIV-wiecznego krzyżackiego zamku oraz jego dziedzińca, a także opracowywać propozycje rozwiązań konserwatorskich. W ramach ćwiczeń zaplanowano również wycieczki po okolicznych zabytkach i tematyczne wykłady.

 

Warsztaty mają na celu poszerzenie wiedzy na temat średniowiecznych obiektów gotyku ceglanego i metod ich konserwacji. Efekty swojej pracy studenci zaprezentują podczas wernisażu na zakończenie ćwiczeń.

 

Projekt realizowany jest we współpracy z Muzeum w Ostródzie oraz pod patronatem dolnośląskiego konserwatora zabytków Barbary Nowak-Obelindy. Opiekę naukową nad warsztatami sprawują dr inż. arch. Teresa Dziedzic i dr inż. arch. Agnieszka Gryglewska.

 

 

Źródło: Politechnika Wrocławska

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież