budocentrum wiz 480

Z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. J. Bażyńskiego teatr ''BAŻYNIAK'' pod kierownictwem pani Iwony  Podgórskiej oraz chór szkolny pod batutą pani Joanny Jaskółowskiej przygotowały i zaprezentowały przed uczniami, rodzicami i mieszkańcami naszego miasta spektakl „Wódz”.

Spektakl obrazuje burzliwe czasy po pierwszej wojnie światowej oraz trud Józefa Piłsudskiego w dochodzeniu do władzy. Zaczynając od powstania Legionów Polskich, idąc przez pobyt w magdeburskiej twierdzy i poprzestając na objęciu stanowiska Tymczasowego Naczelnika Państwa. Nie braknie również jego miłości, wspomnień, trosk do Aleksandry oraz córeczki Wandy.

Widowisko to żywa lekcja historii przeplatana patriotycznymi pieśniami i materiałami multimedialnymi.

W rolę bohaterów spektaklu znakomicie wcielili się uczniowie naszej szkoły, a także rodzic pan Wojciech Sobotka. Dopełnieniem wszystkiego były stroje z epoki oraz przygotowana scenografia.

Widowisko zakończyło się odśpiewaną razem z publicznością Rotąoraz owacjami na stojąco. 

Spektakl "Wódz"  - amatorskie nagrania

część 1 : 

 

część 2: 

 

część3: 

 

tekst: Wioletta Ewartowska, nauczyciel LO 

zdjęcia: Jolanta Demczuk, Adrianna Włodarska

Spektakl Wódz 1
Spektakl Wódz 3
15 Spektakl Wódz
14 Spektakl Wódz
10 Spektakl Wódz
Spektakl Wódz 8
9 Spektakl Wódz
11 Spektakl Wódz
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

 

 

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież