----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Wiosenny sezon teatralny w pełni. Nasz ostródzki Teatr Przebudzeni (PSONI, Koło w Ostródzie), nieprzerwanie działa, tworzy, wyjeżdża i... porusza!

Na początku stycznia wystąpili w Akademii Teatralnej w Warszawie i na deskach Teatru Collegium Nobilium zaprezentowali swoją słynną "Szatnię". - Czuliśmy się wyjątkowo, prawie jak zawodowi aktorzy. Po raz pierwszy w historii na nasz spektakl trzeba było rezerwować bilety, jak w prawdziwym Teatrze. Występ ten był także historyczny dla samej Akademii, ponieważ odbył się na specjalne zaproszenie studentów - nigdy bowiem nie zdarzyło się tak, by to sami studenci tak bardzo nalegali na przyjazd teatru amatorskiego z zewnątrz i to w dodatku teatru osób z niepełnosprawnością (z nieprofesjonalnością - jak to zostało ujęte w dyskusji z publicznością po zaprezentowaniu sztuki). - Występ w takim miejscu, z którego przecież "wyłaniają się" znane osobliwości ze świata teatru czy filmu, to dla nas OLBRZYMIE wyróżnienie! Ich twórczość mogli zobaczyć studenci wydziału aktorskiego, wykładowcy, a także mieszkańcy Warszawy.

 

szatnia przebudzeni

 

Pod koniec marca Przebudzeni wystąpili w Mrągowie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, gdzie zostali bardzo serdecznie ugoszczeni, a sam spektakl wybrzmiał niesamowicie świątecznie! Uczestniczyli również w "Gdyńskim Maglu Teatralnym", gdzie zaprezentować się mogli szerokiej publiczności w Teatrze Miejskim w Gdyni.

 

Ostatnim dużym sukcesem Przebudzonych było zwycięstwo w Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym "Blackout" w Wołominie /k.Warszawy. Była to 3. edycja znakomicie przygotowanego i niezwykle klimatycznego festiwalu, do którego zakwalifikowało się 12 zespołów z różnych zakątków kraju. Nasi aktorzy, oprócz wspomnianego już GRAND PRIX, zdobyli również nagrodę specjalną (tzw. "Czarnego Konia") dla najbardziej zgranego zespołu. Także instruktorzy - Monika Kazimierczyk i Dariusz Wychudzki - otrzymali nagrodę za najlepszą reżyserię. Jak powiedzieli jurorzy, którymi w tym roku byli: Dr Magdalena Zaorska, Marcin Januszkiewicz i Marcin Tomaszewski, - Byliście bezkonkurencyjni, prawdziwi, piękni... To budujące słowa, które mobilizują cały Zespół do dalszej pracy.

 

instruktorzy

 

Jak widać dobra passa nie opuszcza Przebudzonych, a słychać o nich już w całej Polsce! Fenomen "Szatni" trwa, a sztuka póki co nie schodzi z ich afisza. Kantorowska konwencja okazała się strzałem w dziesiątkę, a zaproszenia do Przebudzonych wciąż napływają... Przebudzeni jednak nie spoczywają na laurach... Przeciwnie - pojawiła się koncepcja na nowy i humorystyczny (ale z nutką goryczy) spektakl, którego premierę planują na koniec roku 2017. Przed nimi także wyjazdy i prezentacje sceniczne na uznanych festiwalach teatralnych, m.in. w Suwałkach, Szczecinie, Gdańsku, Nysie...  - Pozostaje tylko wykrzyczeć tekst, który pojawia się w naszym spektaklu: "Alleluja i... pod prąd!"

 

szatnia proba spektaklu

 

- Wszelkie działania Teatru Przebudzeni nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie wielu osób i placówek, a szczególnie Starostwa Powiatowego w Ostródzie oraz Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, którzy wspomagają nas finansowo. Dziękujemy!

 

Relacja z "Blackout-u" - kliknij

 

Zachęcamy do odwiedzania i śledzenia profilu Teatru Przebudzeni na Facebooku. Znajdziecie tam bieżące informacje o planowanych wydarzeniach, wyjazdach, a także zdjęcia z działań i inne ciekawostki: Link do profilu na Facebook'u Teatru Przebudzeni - zobacz


Tekst: Dariusz Wychudzki

pfron starostwo projekt finansowany

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...