----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Majdany Wielkie i Okolic, Liksajny jutra i Razem dla Innych z Liwy realizują program pt. ,,Dążąc do współpracy”. W jego ramach utworzone zostały grupy badaczy lokalnej historii, były zajęcia kulinarne, savoir-vivru i dekorowanie potraw. Odbywały się warsztaty teatralne , w wyniku których powstał spektakl ,,Masz babo Liksona „ wystawiony w Liksajnach, a Liwa przygotowała ,,Zabawę” Sławomira Mrożka.

W klimat przedstawienia tłumnie zebranych widzów wprowadził reżyser Dariusz Wychodzki i przedstawił krótko jego sylwetkę .Przypomniał o dramacie ,,Tango” , które przyniosło autorowi światową sławę. Warto dodać, że niedawno wystawiane było w olsztyńskim teatrze, a w rolę demonicznego Edka wcielił się znakomity aktor Marcin Kiszluk.

,,Zabawa” to jedna z wcześniejszych sztuk Mrożka, a bohaterami są trzej parobcy. Rozochoceni wpadają do zapyziałej świetlicy, gdzie panuje totalny bałagan, a na stole stoi napoczęta butelka wódki. Pragnienie zabawy jest tak wielkie, że nawet pogrzeb jednego z nich mógłby okazać się świetną imprezą. Pustkę duchową ,chcą zagłuszyć zabawą za wszelką cenę. Recenzując ,,Zabawę” Jan Błoński napisał-Człowiek składa się z intelektualnych kłamstw i zwierzęcych potrzeb. Każdy Człowiek-. W żywiołowo zagranym spektaklu wystąpiły: Joanna Dzika, Halina Grzelak, Danuta Jakubczyk, Joanna Karabinowska, Anna Stando, Krystyna Strzałkowska i Grażyna Zielonka. Przygotowano znakomitą scenografię i włożono wiele pracy w stroje aktorów. To zasługa z pewnością konsultantki Moniki Kazimierczyk. Spektakl zakończył się wielką fetą-było wiele gratulacji, był szampan i kiełbaska z ogniska. Mrożek-doskonały twórca teatru absurdu, czołowy polski prześmiewca i kpiarz doskonale wypadł w Liwie.

ts

mrożek (1)
mrożek (2)
mrożek (3)
mrożek (4)
mrożek (5)
mrożek (6)
mrożek (7)
mrożek (8)
mrożek (9)
mrożek (10)
mrożek (11)
mrożek (12)
mrożek (13)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...