budocentrum wiz 480

Gotowanie „na żywo”, bezpłatne degustacje  i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji X Mazurskiego Dnia Ziemniaka, który w niedzielę 1 października odbędzie się w Kraplewie.

 

Atrakcją tego niedzielnego popołudnia będzie koncert włoskiego wokalisty MARCO BOCCHINO.  Ponadto o oprawę artystyczną zadbają zespoły wokalne z GCK-B Samborowo, zespół SMASH oraz DJ Kostya. Impreza jest jednym z wydarzeń wpisanych w wieloletni „Kalendarz imprez promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Głównym punktem programu wydarzenia będzie konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaka, w którym rywalizować będą Sołectwa z Gminy Ostróda o  Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, jak również Rekreacyjny Turniej Sołectw o „Złotą Motykę Wójta Gminy Ostróda”.

 

Imprezie towarzyszyć będzie: wystawa wyrobów rękodzieła i produktów regionalnych, kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury i Powiśle” oraz bezpłatna degustacja wszelkich potraw z ziemniaka. Publiczność będzie miała dodatkowo możliwość skosztować potraw z ziemniaków przygotowanych i wydawanych na miejscu w ramach pokazu kulinarnego przez przedstawiciela sieci „Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”.

 

Organizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Ostróda oraz Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka.

 

ziem

 

Źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież