budocentrum wiz 480

Jeśli mają Państwo pomysły i projekty jak można uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to teraz jest bardzo duża szansa na pozyskanie dofinansowania w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekty będzie można składać w I kwartale 2018 roku.


11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości. Dla nas Polaków, jest to niezwykle ważna i radosna rocznica. Czas poprzedzający to ważne wydarzenie stwarza szczególną okazję do refleksji – nad przeszłością naszej Ojczyzny, nad patriotyzmem oraz nad kształtowaniem naszej wspólnej przyszłości.


Kto może ubiegać się o dofinansowanie?
Program „Niepodległa” łączy różne inicjatywy organizowane z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inspiracją dla wspólnego świętowania są wartości szczególnie ważne dla Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność.


Program „Niepodległa” jest skierowany do samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Za realizację programu odpowiada Biuro Programu Niepodległa. Więcej informacji udzieli Państwu Marcin Domian, pełnomocnik wojewody ds. stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Mając w pamięci dzieje naszej Ojczyzny, wspólnie budujmy jej dziś i jutro, dlatego zapraszam do zgłaszania propozycji i udziału w 100-leciu odzyskania niepodległości – powiedział Marcin Domian, koordynator programu Niepodległa w województwie warmińsko-mazurskim.


Informacje o naborze do Programu Niepodległa ukażą się na stronie www.niepodlegla.gov.pl zachęcamy do obserwowania strony: https://niepodlegla.gov.pl/

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież