budocentrum wiz 480

Już tylko niecałe dwa tygodnie dzielą nas od kolejnej rocznicy, tym razem 608, Bitwy pod Grunwaldem. Poniżej prezentujemy program obchodów.

 

PROGRAM DNI GRUNWALDU 2018

11.07. 2018 – ŚRODA
11:00 - Turniej łuczniczy "Ruchomy Cel".
12:00 - V Mistrzostwa Polski „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
16:00 – Mistrzostwa Polski – IV Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16:00 – Mistrzostwa Polski – III Turniej Bojowy Kobiet
18:00 - V Mistrzostwa Polski „O Złoty Miecz Grunwaldu”
20:00 - VIII Turniej Piłki Średniowiecznej – „Grundial 2018”

 

12.07. 2018 – CZWARTEK
10:00 – 13:00 i 13:30 – 16:00 – VIII Mistrzostwa Polski „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje
17:00 – Polska historia z klocków Lego. Prezentacja inicjatywy firmy ,,Historyland'' (sala kinowa Muzeum)
17:00 – 19:00 - Mistrzostwa Polski – „MELLE” (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 16x16)
20:00 – VIII - Mistrzostwa Polski - „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał

 

13.07.2018 - PIĄTEK
09:00 - Msza Święta w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
10:00 – VIII Średniowieczne Mistrzostwa Polski w Szachach Klasycznych (sala kinowa muzeum)
12:30 - "Grunwaldzkie wici"
14:00 - Turniej łuczniczy "EFENDI" – Pole Bitwy
14:30 - Mistrzostwa Polski - Turniej bojowy 2vs2 – "Samoczwart”
15:00 – Spotkanie autorskie z Szymonem Jędrusiakiem , autorem cyklu powieści ,,Zawisza Czarny'' (sala kinowa Muzeum)
16:00 – Spotkanie z członkami Rycerskiej Reprezentacji Polski (sala kinowa Muzeum)
16:00 – 19:00 - XIV Grunwaldzkie Spotkania z folklorem (scena festynowa)
17:00 - Próba generalna XXI Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem
18:00 – 20:00 - Koncerty zespołu – ,,Roderyk'' i ,,Muzyczna Trupa '' - scena "U Rycerzy"
19:00 - VI Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Pięcioosobowe Poczty Rycerskie
19:00 - 20:00 - Koncert zespołu ,,Młode Wilki '' (scena festynowa)
20:00 – Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)

 

14.07. 2018 – SOBOTA
09:00 – IV Grunwaldzki Turniej Puszkarzy - (pole bitwy)
09:00 – Msza Święta wg. formularza z 1410r – obóz Wielkiego Mistrza
09:00 - Mistrzostwa Polski - VI Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11:00 - Polowa Msza Święta u harcerzy
11:00 - Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12:30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14:00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15:00 – XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem
16:00 – 17:30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej (scena festynowa)
16:00 – 20:00 – Koncerty zespołów : ,,Roderyk'' i ,,Muzyczna Trupa '' - scena "U Rycerzy"
18:00 – Koncert - Tadeusz Machela - folk, ballada, country (scena festynowa)
19:00 – Koncert zespołu ,, Kapela Jakubowa '' - pop,folk miejski - (scena festynowa)
20:00 - Koncert zespołu Disco Polo - DENSI (scena festynowa)
21:00 - Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)
22:30 - Fire Show - "Nephilim Fire & Light Show" (przy obozie rycerskim)
22:30 - Pokaz sztucznych ogni (przy scenie festynowej)

 

15.07. 2018 – NIEDZIELA
10:00-Msza Święta w oprawie średniowiecznej

 

36329992 1799339156779657 1023766666875502592 n

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież