budocentrum wiz 480

Trwa kultowa audycja oraz trasa reporterska „Lata z Radiem”. Dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzili już blisko dwadzieścia miejscowości. W najbliższą sobotę pojawią się w Grunwaldzie.

 

Ilu rycerzy naprawdę brało udział w bitwie? Kto ofiarował dwa miecze królowi Jagielle i co śpiewali przed bojem rycerze? Tego wszystkiego słuchacze dowiedzą się z sobotniej audycji „Lato z Radiem”, która 14 lipca będzie nadawana z Grunwaldu.

 

W Grunwaldzie ze słuchaczami spotka się Roman Czejarek, który wraz z zaproszonymi gośćmi sprawdzi uzbrojenie, umiejętności rycerskie i napięcie cięciw łuków. Na antenie pojawią się m.in. król Jagiełło i Wielki Mistrz Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, czyli Krzyżaków. W audycji nie zabraknie również królowej z damami dworu. Razem z Rafałem Adamskim z Chorągwi Mazowieckiej Księcia Janusza słuchacze poznają tajemnice średniowiecznej muzyki rycerskiej. Prowadzący opowie również o rozgrywkach „Grundialu”, czyli o średniowiecznej piłce.

 

Dziennikarz „Lata z Radiem” pojawi się nieopodal Muzeum Bitwy pod Grunwaldem z wozem satelitarnym, lokując tam studio plenerowe, do którego serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Grunwaldu. Za pośrednictwem Mobilnego Centrum Słuchu będzie też można wykonać bezpłatne badania.

 

Kultowa audycja „Lato z Radiem” na antenie radiowej Jedynki emitowana jest od 1971 roku. Tegoroczna odsłona ma charakter nieco bardziej rozrywkowy za sprawą obecności wielu elementów kabaretowych, satyrycznych i atrakcji turystycznych. Zgodnie z tradycją składają się na nią także serwisy informacyjne i podróżnicze, konkursy dla słuchaczy i wakacyjne newsy. „Lata z Radiem” można słuchać od poniedziałku do soboty od godziny 9:00.

 

Zwieńczeniem tegorocznej trasy audycji będzie „Lato z Radiem Festiwal” – największa w Polsce plenerowa, letnia impreza muzyczna o charakterze otwartym (wstęp niebiletowany), która odbędzie się 26 sierpnia w Gdyni.

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież