budocentrum wiz 480

W piątek, 9 listopada 2018 r., w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie, odbyła się uroczysta gala z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. 

 

W sali koncertowej szkoły muzycznej z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości spotkali się żołnierze, funkcjonariusze służb mundurowych, pracownicy administracji, samorządowcy, społecznicy, ludzie kultury oraz nauki. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie po wysłuchaniu pieśni patriotycznych w wykonaniu kobiecego chóru, odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych oraz odznaki okolicznościowej, „Medalu 100-lecia Odzyskania Niepodległości”.

Medale i odznaczenia otrzymali zasłużeni w walce o niepodległość Polski, niosący pamięć o tych wydarzeniach oraz osoby zasłużone w służbie i pracy na rzecz Niepodległej.

Wśród nich nie zabrakło Ostródzian i mieszkańców Powiatu Ostródzkiego:

Medale i odznaczenia otrzymali:

 

Złoty Krzyż Zasługi 

Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej i samorządu terytorialnego: 

  • Jan Czesław Najmowicz 

 

Brązowy Krzyż Zasługi

Za zasługi w działalności społecznej 

  • Marcin Danowski 

 

 

Brązowy Medal za Długoletnią Służbę: 

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej 

  • Stanisław Makowski 

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości 

Na podstawie uchwały nr 70 Rady Ministrów z dnia 8 maja 2018 roku w sprawie odznaki okolicznościowej „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości” postanowieniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego odznaczeni zostali:

  • Wojciech Gudaczewski 
  • Monika Kazimierczyk 
  • Tadeusz Lubaszewski 
  • Jadwiga Łubniewska 
  • Sławomir Oleczek 
  • Zbigniew Zabłocki 

Wyżej wymienionym odznaczenia i medale wręczył Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. 

Na zakończenie uroczystości wystąpił chór policjantek i policjantów z ostródzkiego garnizonu.  

czeslaw_najmowicz_uw
m_danowski_uw
w_gudaczewski_uw
lubniewska_uw
hur_policjantow
odznaczenia
3n
7n
grupa_uw
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

Pełna lista odznaczonych: 

Złoty Krzyż Zasługi 

  • Urszula Łydzińska
  • Jan Czesław Najmowicz

Srebrny Krzyż Zasługi 

  • Henryk Mieczysław Klama
  • Jerzy Feliks Smukowski
  • Kazimierz Stańczyk
  • Lucyna Joanna Żołnierek- Frenszkowska

Brązowy Krzyż Zasługi 

  • Jarosław Babalski
  • Marcin Danowski
  • Tomasz Ewertowski
  • Teresa Sabina Hyczkowska
  • Henryk Kiejdo
  • Krzysztof Kowalski
  • Wojciech Kozłowski
  • Barbara Panek-Strzałkowska
  • Andrzej Pągowski
  • Ks. Krzysztof Plak
  • Sławomir Prusaczyk
  • Anna Sekita
  • Jan Świątkowski

Złoty Medal za Długoletnią Służbę 

  • Stanisław Brzeska
  • Danuta Budziński
  • Ela Długołęcka
  • Andrzej Dyrka
  • Ryszard Zdzisław Gajda
  • Bogdan Gawroński
  • Zbigniew Kołodziej
  • Adam Kowalski
  • Henryk Krajewski
  • Krzysztof Kukliński
  • Wojciech Łachacz
  • Maria Łęk
  • Sylwester Młynarczyk
  • Ryszard Niedźwiecki
  • Katarzyna Nowak
  • Elżbieta Nowińska
  • Kazimierz Orzech
  • Małgorzata Osadowska
  • Mirosław Ossowski
  • Andrzej Rewinis
  • Kazimierz Ruciński
  • Dariusz Sońta
  • Bożena Stefaniak
  • Ryszard Michał Tkacz
  • Alicja Wiśniewska
  • Marek Wysocki
  • Waldemar Zieliński

Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę 

  • Beata Dębińska
  • Wojciech Kłosiewicz
  • Halina Lidia Kołodziejska
  • Edyta Majkowska
  • Edyta Polak
  • Barbara Sereda

Brązowy Medal za Długoletnią Służbę 

  • Jolanta Bazylak
  • Maciej Koczeń
  • Magdalena Konecko
  • Aneta Jadwiga Niewęgołowska
  • Anna Świderska
  • Wioletta Zaniewska
  • Stanisław Borkowski
  • Stanisław Makowski
  • Alicja Kazimiera Robaczewska

Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” 

  • Anna Leokadia Sarnowska

Odznaczenie „ Za Zasługi Dla Energetyki” 

  • Andrzej Dołasiński
  • Jan Gemzała
  • Wojciech Hyjek
  • Jacek Grzegorz Kołodziejski

Medal „Pro Patria” 

  • Sławomir Kirkuć

Odznaka honorowa „Za zasługi dla samorządu terytorialnego” 

  • Wojciech Waszczuk

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości 

  • Stanisław Biedrzycki
  • Waldemar Brenda
  • Stanisław Brodacki
  • Ireneusz Bruski
  • Ojciec Arkadiusz Czaja
  • Józef Daszczyński
  • Wojciech Gudaczewski
  • Ryszard Hanulak
  • Antoni Jabłoński
  • Władysław Kałudziński
  • Jan Kamiński
  • Andrzej Karski
  • Monika Kazimierczyk
  • Józef Krajewski
  • Wojciech Krakowiński
  • Jan Kunda
  • Tadeusz Lubaszewski
  • Jadwiga Łubniewska
  • Brygida Małeć
  • Ksiądz Marian Midura
  • Tadeusz Misiorny
  • Karol Motyka
  • Anna Niszczak
  • Lech Obara
  • Sławomir Oleczek
  • Ksiądz Janusz Oleszkiewicz
  • Andrzej Olszewski
  • Ksiądz Andrzej Orłowski
  • Lech Ostrowski
  • Jacek Pawlik
  • Robert Pazdej
  • Czesław Piaskowski
  • Eugeniusz Pieczul
  • Wiesław Pietraszewski
  • Arcybiskup senior Edmund Piszcz
  • Jan Połowianiuk
  • Edward Purkiewicz
  • Magdalena Rawska
  • Maciej Rokus
  • Mariusz Sapiński
  • Marek Siejk
  • Leszek Sierputowicz
  • Sławomir Skowronek
  • Robert Szaj
  • Jerzy Szmit
  • Krzysztof Szuryga
  • Jan Szynaka
  • Jerzy Wielicki
  • Lilianna Wojciekian
  • Leszek Wójcik
  • Zbigniew Zabłocki
  • Władysław Zarecki
  • Andrzej Tadeusz Żyliński

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież