----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Pod takim hasłem w piątek  21 kwietnia 2017 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Miłomłynie spotkali się uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły podstawowej oraz społeczność lokalna. Mimo niezbyt sprzyjającej aury, wszechogarniającego zewsząd  chłodu, nastroje uczestników imprezy były pełne ciepła i radości.


Zaproszono wielu gości. Swą obecnością zaszczycili  nas m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Miłomłyn, Stanisław Siwkowski , przedstawicielki Zespołu Ludowego Mozaika, Teresa Babicka i Halina Jaskółowska  oraz Kierownik Miejsko – Gminnej Biblioteki  Publicznej, Teresa Godek.

 

Tę niezwykłą imprezę zorganizowano z kilku względów. Pierwszym z nich był zbliżający się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony uroczyście w wielu krajach świata. Kolejnym – zachęcenie jak największej grupy ludzi do czytania. Wiadomo bowiem powszechnie jak wielki wpływ na człowieka ma kontakt ze słowem pisanym, szczególnie tym pięknym, artystycznym, z którym stykamy się w utworach literackich. Obcowanie z książką nie tylko rozwija, wzbogaca wiedzę i słownictwo, pobudza wyobraźnię, ale także uspokaja, pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego. Zgodnie z najnowszymi odkryciami naukowców i badaczy,  czytanie książek spowalnia rozwój niektórych chorób, które często nękają ludzi w podeszłym wieku.

 

Trzecim powodem zorganizowania tej imprezy była przyjemność płynąca ze wspólnie spędzonego czasu i dobra zabawa.
Organizatorem spotkania „Miłomłyn czyta książki” była Publiczna Szkoła Podstawowa im. I Dywizji T. Kościuszki w Miłomłynie przy współpracy z miejscowym Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury.
Po kilku słowach powitania, prowadząca imprezę – Wiesława Godek – zapoznała zgromadzonych z programem obchodów uroczystości.  Pierwszym punktem było głośne czytanie przez zaproszonych gości fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza  „W pustyni i w puszczy” . Do grona tych osób dołączyła jedna z pań obecnych na spotkaniu, pani Emilia Szabelska. Czytającym należą się słowa uznania za odwagę, pełne zaangażowanie w piękne i bardzo sugestywne zaprezentowanie wybranych fragmentów książki.

 

Przedstawienie zatytułowane „Legenda o jeziorze Dadaj” to kolejny punkt programu. Tę świetną jej inscenizację przygotowali uczniowie miejscowej szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycielek – Renaty Rafalskiej i Moniki Misztal – Matwiejuk. Młodzi artyści zostali za swój występ nagrodzeni gromkimi brawami, bowiem świetnie się spisali. Zachwycili wszystkich obecnych na sali.
Ostatnim z punktów spotkania był Turniej Rodzinny „Kto czyta, nie błądzi”. Wzięło w nim  udział sześć  zespołów rodzinnych. W pierwszej turze uczestnicy rywalizacji odpowiadali na trzy pytania, do których wiedzę mogli czerpać z książek. Następnie rozwiązywali krzyżówkę z hasłem.  Na koniec rozszyfrowywali łamigłówkę literacką. Zarówno zwycięzcy jak i pozostałe zespoły zostały nagrodzone.
Imprezie towarzyszyła wystawa prac literackich i plastycznych, których autorami byli uczniowie szkoły podstawowej.

Tekst: Nauczyciel – bibliotekarz
Wiesława Godek

DSC08142
DSC08144
DSC08145
DSC08146
DSC08147
DSC08148
DSC08150
DSC08163
DSC08167
DSC08168
DSC08170
DSC08176
DSC08180
DSC08182
DSC08183
DSC08185
DSC08187
DSC08194
DSC08196
DSC08198
DSC08200

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...