budocentrum wiz 480

Ludzie - Ostróda

Kontynuując tradycję szkoły, 26 listopada 2018 uczniowie klas pierwszych Technikum oraz Liceum Ogólnokształcącego zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi. Ślubowanie złożone na sztandar szkoły przyjął dyrektor Henryk Rybacki.

Młodzież ZSZ im. S. Petöfi w listopadzie pracowała bardzo aktywnie realizując jednocześnie aż 3 unijne projekty „Zawód z Pasją”, „Myśl przyszłościowo” i „Twoja przyszłość w Twoich rękach”.

Jedną z poplarnych współcześnie form rywalizacji wśród młodzieży jest e-sport. Przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Mimo, że nie ma to nic wspólnego z aktywnością fizyczną, to trzeba wykazać się lotnością umysłu, stosowaniem taktyki i wyobraźni przestrzennej oraz refleksem.

Wyróżnionym uczniom szkół ponadgimnazjalnych województwa warmińsko – mazurskiego wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się 15 listopada 2018r w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Organizatorem spotkania był warmińsko-mazurski kurator oświaty.

W sobotnie popołudnie nowy plac zabaw w Samborowie został oddany już do użytku dla najmłodszych mieszkańców.