----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

5 czerwca 2017r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie odbyła się gala laureatów XV Warmińsko – Mazurskich Zawodów Matematycznych.

 

Eliminacje trwały od listopada 2016 r. do kwietnia 2017 r., a polegały na rozwiązaniu pięciu serii zadań, finał odbył się na uczelni. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie: Patryk Wojciekian, który uzyskał tytuł laureata, a Korneliusz Łożyński tytuł finalisty. Oba tytuły uprawniają do przyjęcia na Wydział Matematyki i Informatyki z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Natomiast 9 czerwca 2017r. odbył się Pierwszy Matematyczny Turniej Szkół w Iławie zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im Stefana Żeromskiego . Merytoryczną część konkursu przygotował Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny. Konkurs podzielony był na 2 części:

cz. I – indywidualna, odbywała się przy stanowiskach komputerowych,

cz. II – drużynowa, polegała na rozwiązaniu zadań otwartych. W turnieju wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne z województwa warmińsko-mazurskiego . Uczniowie „Bażyniaka” : Korneliusz Łożyński, Krystian Sztenderski i Krzysztof Mieczławski zajęli drugie miejsce.

Autor tekstu i zdjęć: Anna Dmitruk nauczyciel matematyki LO Nr I w Ostródzie

Zwycięzcy konkursu z nauczycielem matematyki
Zwycięzcy konkursu z nauczycielem matematyki
Uczeń liceum podczas Konkuru Matematycznego
Uczeń liceum podczas Konkuru Matematycznego
Previous Next Play Pause
1 2

Inne

loading...