----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Letni sezon w regionie został zainaugurowany w Expo Mazury w Ostródzie jeszcze przed końcem roku szkolnego! Przez dwa dni (08-09.06) podczas wydarzenia Bezpieczne Mazury edukowaliśmy dzieci i młodzież, jak uczynić wakacyjny wypoczynek bezpiecznym i przez to prawdziwie udanym.

 bezpieczne mazury data maly

Wydarzeniu patronowało Kuratorium Oświaty w Olsztynie, a także Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starosta Ostródzki, Burmistrz Miasta Ostróda. Bezpieczne Mazury odbyły się przy udziale przedstawicieli służb – Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Grupy Płetwonurków RP, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostródzie, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej. Na poszczególnych stanowiskach przedstawiciele służb pokazywali sprzęt i pojazdy, etatowego psa służbowego, wyświetlali filmy edukacyjne. Dzieci i młodzież uczono m.in. o bezpieczeństwie podczas leśnych wycieczek, o zasadach zachowania się w podróży, w ruchu drogowym, o zagrożeniu handlem ludźmi, wybuchami gazu, zatruciami pokarmowymiW praktyce młodzi ludzie gasili pożary przy użyciu gaśnic, wyciągali manekiny poszkodowanych spod samochodu, sprawdzali zanieczyszczenia wody w jeziorze, poznawali zasady postępowania z niebezpiecznymi pakunkami, zakładali prawidłowo kamizelki ratunkowe.

 

Do udziału w Bezpiecznych Mazurach zostali zaproszeni uczniowie szkół z regionu – m.in. z Szyldaka, Gierzwałdu, Ostródy, Dąbrówna, Mingajn, Nowego Miasta Lubawskiego, Wikielca, Kraszewa, Durąga czy Lidzbarka Warmińskiego. Pierwszy dzień – 08.06 – przeznaczony był dla szkół podstawowych, drugi dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, co miało także wpływ na zróżnicowanie tematyki bloków edukacyjnych.

 

08.06 i 09.06 przed południem rozwiązano także konkursy – plastyczny i fotograficzny „Bezpieczne Wakacje”. Nagrody były bardzo atrakcyjne – m. in. rowery, namiot turystyczny, hulajnoga, słuchawki bezprzewodowe, zestaw fotograficzny, gry planszowe, vouchery. Na oba konkursy napłynęło prawie sto prac, z przewagą plastycznych. W konkursie plastycznym przeznaczonym dla szkół podstawowych zwyciężyła Kinga Michalska z SP w Tereszewie, drugie miejsce zajęła Marika Kotewicz z tej samej szkoły, trzecie Alicja Kowalska z ZS nr 2 w Nidzicy. Jury przyznało także trzy wyróżnienia dla: Zuzanny Szymon z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyrowie, Alana Radtke z ZS nr 4 w Ostródzie i Mateusza Waśka z ZS nr 2 w Nidzicy.W konkursie fotograficznym przyznano jedno wyróżnienie – nagroda powędrowała do Macieja Mikołajczyka z ZS Rolniczych w Ostródzie. Trzy główne miejsca zajęli: Klaudia Cycyńska z I LO w Ostródzie (I miejsce), Karolina Elwartowska z ZS w Pietrzwałdzie (II miejsce), Julia Kłosowska z ZS w Pietrzwałdzie (III miejsce).

 

Organizatorzy serdecznie dziękują Sponsorom nagród konkursowych i całego wydarzenia Bezpieczne Mazury – Burmistrzowi Miasta Ostróda, Hotelowi Anders, sklepom Kaufland i PSB Mrówka w Ostródzie, strefie Kidz Fun, firmom Zielona Budka, Kruszwica, ROTR Rypin, Ostróda Recycling, OSI, Bakoma, Żywiec Zdrój, Skorpion, Yoona. Mamy nadzieję, że wiedza przekazana dzieciom i młodzieży podczas naszego wydarzenia przyczyni się do poprawy wskaźników bezpieczeństwa podczas wakacji.

 

image001
image002
image003
image004
image005
image006
image007
image009
image010
image011
image012
image014
image015
image016
image017
image018
image019
image020
image021
image022
image023
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...