----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice mogą być i są dumni z wyników tegorocznego egzaminu maturalnego. Do egzaminu przystąpiło 109 tegorocznych absolwentów. Na tegoroczny sukces złożyła się ciężka trzyletnia praca uczniów i nauczycieli.

 

Średnie wyniki tegorocznej matury w „Bażyńskim” z przedmiotów zdawanych jako obowiązkowe są znacznie lepsze od uzyskanych w liceach ogólnokształcących
w województwie; języka polskiego o 10%, języka angielskiego i języka niemieckiego o 12%. Z najbardziej zawsze kontrowersyjnej matematyki maturzyści „Bażyńskiego” uzyskali średni wynik 71,2%, czyli o 14,2% punktów byli lepsi od „przeciętnego maturzysty” w liceach ogólnokształcących w województwie warmińsko-mazurskim. Pięciu zdających uzyskało z matematyki wynik 100%. Maksymalną ilość punktów osiągnęło również 13 zdających pisemny egzamin z języka angielskiego i 1 z języka niemieckiego. Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskany w części ustnej i pisemnej to 93 %. Uzyskała go Aleksandra Zdanowicz.

 

Wszyscy absolwenci musieli przystąpić do co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego. Najczęściej wybierany był język angielski (71%), biologia (40%), matematyka (33%), chemia i język polski (po 26%). Z siedmiu przedmiotów wyniki są lepsze od przeciętnych w LO województwa, a z pozostałych zbliżone lub nieco niższe.

 

Tylko jedna osoba poddała się królowej nauk, ale zmierzy się z matematyką ponownie w sierpniu. Prawo do egzaminu poprawkowego uzyskała także jedna ubiegłoroczna absolwentka, którą niepowodzenie spotkało na egzaminie z języka angielskiego.

 

 

Autor tekstu: Wanda Zdanowicz, z-ca dyr. LO
Autor zdjęcia: Maciej Okuniewski, nauczyciel LO

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...