----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

W dniach 21-22 października 2017 Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna wraz z  Bednarską Szkołą Realną w Warszawie i  Ośrodkiem Rozwoju Szkół Realnych Zaprasza na  II Forum Edukacji Realnej, które tym razem odbędzie się w Ostródzie.

 

Forum  to wyjątkowa okazja do spotkania środowiska edukatorów, nauczycieli, naukowców oraz przedstawicieli instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji. Wszystkich  tych, którym zależy na tym, by edukacja miała sens, by przygotowywała do życia i by przynosiła realne korzyści młodym ludziom.


W programie okazja do osobistego spotkania i rozmów z wyjątkowymi i inspirującymi gośćmi, m.in.:

  • Jan Wróbel - nauczyciel Bednarskiej Szkoły Realnej, historyk, współzałożyciel i nauczyciel I Społecznego LO „Bednarska” w Warszawie oraz Bednarskiej Szkoły Realnej. Dziennikarz, publicysta, prowadzący m.in. Poranek Radia TOK FM, felietonista „Dziennika Gazety Prawnej”
  • Krzysztof Walenczak – absolwent Harvard Business School oraz City University of New York, dyrektor zarządzający Société Générale w Polsce.
  • NareAvagyan – Menager TUMO Center w Gyumri, drugim co do wielkości mieście Armenii. TUMO wypracowało unikatowy model edukacji z zakresu przemysłów kreatywnych, animacji, rozwoju gier, tworzenia stron internetowych i mediów cyfrowych w obliczu wyzwań społecznych,
  • prof. Lech Mankiewicz - fizyk i astronom, Dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, popularyzator nauk przyrodniczych, astronomii, matematyki. Jest także prezesem Fundacji Edukacja Przyszłości, która zajmuje się wdrażaniem i rozpowszechnianiem sprawdzonych systemów nowoczesnej edukacji takich jak Khan Academy, które łączą tradycyjną naukę w szkole z nauką za pomocą internetu.
  • Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach której zaangażowana jest w m.in. Program Rozwoju Bibliotek oraz program Link do przyszłości. O uczeniu nowych technologii - nie tylko w szkołach - wie wszystko.

 

W ramach Forum  RzeczJasna przygotowała też niespodziankę dla mieszkańców - 22 października 2017, w godzinach 11:00 - 15:00,  zapraszamy na spotkanie uczestników i gości Forum, otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Ostródy w CUP (Centrum Użyteczności Publicznej, ul. Jana III Sobieskiego 9).


Będzie okazja posłuchać wystąpień, prezentacji i wykładów zaproszony gości oraz przedstawicieli organizatorów, a także wziąć udział w panelu dyskusyjnym z udziałem gości Forum na temat  wyzwań stojących przed edukacją, wobec gwałtownych przemian technologicznych i społecznych.


Równocześnie, w sali mniejszej CUP będą się odbywały warsztaty fizyczno-robotyczne dla młodzieży, prowadzone przez dr Jana Mierzejewskiego, nauczyciela z Bednarskiej Szkoły Realnej oraz warsztaty robotyki i programowaniadla dzieci prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

FER2


Dołączcie do nas już dziś - dajmy światu szkołę!


Szczegóły:
http://fer.edu.pl/program/
http://www.simrzeczjasna.pl/aktualnosci

 

Źródło: SIM RzeczJasna

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...