budocentrum wiz 480

Młodzież mieszkająca w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie zanim przeżyje Święta w swoich domach, organizuje, jak co roku, Wigilię w internacie.

 

„Wszystko jest jak przed rokiem: na szybach srebrne kwiaty i ten sam obraz w ramach okien. Świat biały jak opłatek... Będzie Wigilia! Uśmiechną się ludzie, do świątecznej zasiądą wieczerzy… błogosławiony grudzień…”.


Tymi słowy 21 grudnia rozpoczęła się uroczysta wieczerza na której pojawili się goście - ksiądz z Parafii NPNMP, Dyrektorzy ZSZ im. S. Petöfi, nauczyciele religii, Komendantka Środowiskowego Hufca Pracy, Kierownik internatu oraz młodzież i wszyscy wychowawcy.

 

Uroczystą wieczerzę wigilijną rozpoczął występ wychowanków internatu. Tegoroczne przedstawienie bożonarodzeniowe przeplatane kolędami niosło ze sobą ważne przesłanie, że Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem dla nas, że nie tylko choinka i prezenty, ale sam Jezus jest podarunkiem, który należy rozdać innym.

 

Wychowankowie przekazali na ręce kierownika internatu świecę z symbolicznym światłem pokoju i nadziei. Młodzież przypomniała wszystkim, by świat nie uległ podejrzliwości, zniechęceniu i strachowi, ale budował pokój i tolerancję.

 

Ksiądz przytoczył Słowo Boże i pobłogosławił opłatki, a Dyrektor i Pani Kierownik internatu po złożeniu życzeń wszystkim wychowankom i gościom zaprosili do podzielenia się opłatkiem i wspólnego spożycia wieczerzy. Uroczystość odbyła się w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

 

Wigilię przygotowała młodzież przy wsparciu wszystkich wychowawców. Występ młodzieży prowadziła wychowawczyni Alicja Sposób, natomiast nad scenografią pracowała Agnieszka Odolińska.

 

Aktorzy
Aniołowie rozpoczynaja Jasełka
Błogosławieństwo
Dziewczynki
Jasełka
Młodziez podczas Wigili
Młodzież
Narratorzy
Podczas jasełek
Przedstawiciele MRI witaja gości
Światło nadzieju i pokoju dla kierownika internatu
Zespół wokalny
Zgromadzeni goście i wychowankowie
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Tekst: Agnieszka Kołodziejska
Foto: Agnieszka Odolińska

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież