budocentrum wiz 480

Każdego roku w okolicach 21 i 22 stycznia w naszym przedszkolu świętujemy szczególne święto – Dzień Babci i Dziadka. Nie inaczej było i tym razem.

 

Przez pięć dni w tygodniu, każda z pięciu grup przedszkolnych przy pięknie ustrojonych stołach przyjmuje bardzo ważnych gości. Babcie i dziadkowie naszych przedszkolaków mają okazję obejrzeć programy artystyczne w wykonaniu wnuków. Wiersze, piosenki i tańce to tylko niektóre formy składania życzeń.


W piątek, 19 stycznia, grupa dzieci pięcio- i sześcioletnich „Motyle” przedstawiła montaż słowno-muzyczny złożony z piosenek o różnorodnej tematyce (o literach, Afryce, deszczu, zimie, kołach, babci i dziadku), powiązanych zgrabnie rymowankami ułożonymi na tę okazję przez panie nauczycielki. Uwieńczeniem występu był taniec „Jingle bells”, który dzieci prezentowały na przedstawieniu świątecznym dla rodziców.


Wraz z najlepszymi życzeniami dzieci wręczyły najbliższym własnoręcznie wykonane laurki z „Syropem Pełnym Miłości”, by międzypokoleniowa więź i miłość trwały wiecznie.


Uroczystość dopełnił słodko-owocowy poczęstunek przygotowany przez Rodziców „Motyli”. Dziękujemy!

 

DSC_0553
IMG_0202
IMG_0209
IMG_0216
IMG_0226
IMG_0230
IMG_0235
IMG_0239
IMG_0246
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Autorki: Katarzyna Kuba, Joanna Kraszyńska

Komentarze   

# Ewa 2018-01-20 11:59
Z własnego doświadczenia wiem, ileż to pracy wymaga przygotowanie takiego występu! Ale zawsze warto było!... Choćby dla satysfakcji z postępów i zaangażowania dzieci, dla pozytywnych emocji babć i dziadków. Sama jestem już babcią weteranką i wiem, że takie przedszkolne spotkania z wnukami to miód na problemy każdego seniora.
Paniom nauczycielkom życzę wielu nowych pomysłów i satysfakcji z tej niełatwej pracy. Także finansowej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować