budocentrum wiz 480

Odra, którą kilkanaście dni temu zdiagnozowali lekarze u chorych znajdujących się w ostródzkim szpitalu, nie daje za wygraną. Do tej pory zachorowanie stwierdzono jedynie u obywateli Ukrainy. Niestety, pojawił się kolejny przypadek – tym razem Polaka – mieszkańca Ostródy.

 

Nasz region ma dwa ogniska zachorowań – jest to Ostróda oraz Olsztynek. Pierwsze zakażenie odrą rozpoznano u pracowników Morlin, później – w fabryce napoi w Olsztynku. Najnowszym chorym jest mieszkaniec Ostródy.


- W tej chwili w naszym województwie jest 11 zachorowań na odrę, z tego 9 potwierdzonych – mówi Gazecie Ostródzkiej Janusz Dzisko - dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.


Kolejne zachorowania są dowodem na to, że nie wszyscy poddali się szczepieniom, które w tym przypadku dają bardzo duże prawdopodobieństwo uchronienia się przed chorobą.


Od czasu pojawienia się pierwszych sygnałów o zachorowaniach na odrę, zaszczepiono ochronnie prawie 900 pracowników zakładów w których wystąpił wirus.

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież