----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Jakub Lendzion to Ostródzianin walczący z homofobią w szkole do której chodził. Dziś jest nominowany do nagrody która ma uhonorować działalność na rzecz warszawskiej społeczności.

 

Już po raz jedenasty "Gazeta Stołeczna" przyzna doroczne nagrody i antynagrody nazywane kolejno: "Stołek" i "Noga od Stołka". Pierwszy z nich przyznawany jest tym, którzy swoją działalnością czynią stolicę miastem lepszym do życia, wygodniejszym, ciekawszym, mającym ludzką twarz. Noga jest dla tych, którzy swoimi działaniami utrudniają życie warszawiakom.

 

Pierwszą nominowanym kandydatem do "Stołka" jest Jakub Lendzion - dziś prawnik i działacz Kampanii Przeciw Homofobii. Nie chciał odszkodowania, chciał przeprosin za to, co go w tej szkole spotkało. Sąd przychylił się do jego stanowiska i ustanowił pierwszy taki wyrok w Polsce.  Jakub został nominowany za walkę z homofobią w szkole.

 

Przepraszamy Jakuba Lendziona za to, że w okresie od września 2011 r. do czerwca 2012 r., gdy był uczniem Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Majdańskiej 30/36 w Warszawie, na terenie szkoły dopuszczano się naruszenia dóbr osobistych Jakuba Lendziona z powodu jego orientacji homoseksualnej, a mianowicie jego integralności cielesnej, godności, czci. Władze Szkoły” – takie przeprosiny widniały na stronie tej placówki w grudniu. To sąd nakazał, że mają być widoczne przez miesiąc.

 

Zwycięzców w obu kategoriach wybierze redakcyjne jury złożone z dziennikarzy „Gazety Stołecznej”. Czytelnicy swoich faworytów wybiorą w internetowym głosowaniu. Wyniki podane zostaną 20 lutego.

 

Głosować można tutaj: http://s1.enewsletter.pl/n/21623/survey/a1517663446edc64e/

 

 

Źródło: wyborcza.pl

foto: Adam Stępień /Agencja Gazeta

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...