budocentrum wiz 480

Uczniowie klasy III humanistycznej Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie uczestniczyli w II etapie Olimpiady Literatury Języka Polskiego - prestiżowego konkursu ogólnopolskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Laureaci i finaliści OLiJP są zwolnieni z egzaminu dojrzałości z języka polskiego.

 
Nagrodzeni uczniowieMarta Cegiełka i Miłosz Lewandowski uczniowie klasy III humanistycznej zakwalifikowani zostali do drugiego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Kwalifikacji dokonano na podstawie pracy literackiej pisanej przez uczniów w szkole pod kierunkiem pani Iwony Podgórskiej. Prace podlegały ocenie jury, w wyniku czego wyłoniono grupę najlepszych uczniów okręgu olsztyńskiego.

 

W sobotę 17 lutego uczniowie uczestniczyli w zmaganiach polonistycznych II etapu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zadania nie były proste i polegały na napisaniu pracy literackiej na jeden z wybranych tematów lub interpretacji tekstu poetyckiego oraz na rozwiązaniu testu z gramatyki. Uzyskanie odpowiedniej oceny za w/w zadań zdecyduje o zakwalifikowaniu uczniów do dalszego III etapu.


Marta i Miłosz wykazali się już na tym etapie olimpiady niezwykłą erudycją i jak powiedział przewodniczący Komitetu Głównego OLiJP prof. Tomasz Chachulski - stanowią przyszłą elitę intelektualną naszego kraju.

 

 
Autor informacji i zdjęć: nauczyciel j.polskiego Iwona Podgórska

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież