budocentrum wiz 480

Dobiega końca czas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Ostródzie podjęło wiele działań, aby ułatwić gimnazjalistom podjęcie decyzji. Były wizyty i spotkania
z uczniami oraz ich rodzicami w gimnazjach całego Powiatu Ostródzkiego, uczestnictwo w rozmaitych Targach Edukacyjnych, wysyłanie wielu materiałów promocyjnych do gimnazjów poza nasz powiat, w niektórych - wizyty osobiste.

 

Zwieńczeniem wszystkich działań promujących szkołę, które intensywnie rozpoczęły się od stycznia było zorganizowanie Dnia Otwartego. Młodzież gimnazjalna mogła uczestniczyć w zajęciach zaplanowanych specjalnie dla nich.
Przybyli goście obejrzeli spektakl pt. „Ożenek”, przygotowany przez uczniów liceum Teatr „Bażyniak” , następnie zwiedzali szkołę. Po spacerze gimnazjaliści zostali zaproszeni na spotkania warsztatowe, między innymi: „Doświadczenia z chemią”, „Między magią a fizyką”, czy pokazy pierwszej pomocy. Wszystkie przygotowane i prowadzone przez nauczycieli i uczniów liceum. Chętni brali czynny udział w zajęciach zdobywając nowe doświadczenia.


Poza tym młodzież uczestniczyła w spotkaniu z doradcą zawodowym. Tam uzyskała informacje dotyczące rekrutacji oraz interesujących działań i wydarzeń szkolnych.

 

licealiści na Dniu Otwartym
ogladanie zasobów biblioteki szkolnej
Pierwsza pomoc
warsztaty z fizyki
Występ Teatru Bażyniak
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5Autor: Jolanta Demczuk

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież