----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Komitet Powiatowy PiS mówi dość Norbertowi Geskowi. Po naszej ubiegłotygodniowej publikacji, w której opisywaliśmy fatalne zachowania zastępcy burmistrza Ostródy Norberta Geska, dotarliśmy do pisma Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości. Komitet już miesiąc temu, podjął uchwałę, w której zobowiązuje Czesława Najmowicza do odwołania swojego zastępcy. Jak się okazuje, włodarz miasta, póki co, ma w tej kwestii inne plany.

 

Bez etyki i na szkodę partii

Pismo datowane jest na 24 maja. Oznacza to, że powstało blisko miesiąc przed naszym tekstem „Zastępca burmistrza niebezpiecznie pobudzony”. Komitet Powiatowy PiS podjął wówczas uchwałę, w której „zobowiązuje członka partii Prawo i Sprawiedliwość Czesława Najmowicza sprawującego funkcję Burmistrza Miasta Ostróda do odwołania Pana Norberta Geska z funkcji Zastępcy Burmistrza Miasta Ostróda z uwagi na nieetyczne zachowanie oraz podejmowanie działań wrogich względem partii Prawo i Sprawiedliwość”.


Miał 7 dni na zwolnienie zastępcy

 

„Wykonanie uchwały powierza się członkowi Prawa i Sprawiedliwości Czesławowi Najmowiczowi sprawującemu funkcję Burmistrza Miasta Ostróda w terminie 7 dni od podjęcia uchwały” - czytamy w piśmie, podpisanym przez senator Bogusławę Orzechowską. Mimo tego, że dotarło ono do Czesława Najmowicza już miesiąc temu, ten na razie nie robi sobie niczego z postanowień partii.


Mój ci on jest!

 

Jak się okazuje, zachowania Norberta Geska rażą w oczy nie tylko radnych miejskich, samorządowców czy przedstawicieli mediów, o czym pisaliśmy przed tygodniem. Jego fatalną postawę dostrzegli także wysoko postawieni politycy oraz partyjni koledzy jego szefa.krzyzacy

Mimo tego, że inni działacze PiS w powiecie zdecydowanie odcięli się od postępowania Zastępcy, wzywając Najmowicza do jego usunięcia, to postawa burmistrza nie wskazuje na to, by brał pod uwagę wyrzucenie Geska z pełnionej funkcji. Coś powstrzymuje burmistrza Ostródy od usunięcia go, mimo wielu nacisków i sugestii, również przychylnych mu współpracowników.

Burmistrz, niczym Sienkiewiczowska Danusia Jurandówna, zarzuca białą chustę niewiedzy na poczynania swojego zastępcy. Zdaje się krzyczeć w obronie swojego wybranka do wszystkich wokoło: Mój ci on jest! Oby tylko ta samorządowa historia nie skończyła się dla naszej „Danusi” jak w powieści. W tej sytuacji, politycznym i społecznym uśmierceniem.

GM

Poniżej treść uchwały komitetu powiatowego PiS:

13639440 10206770485492781 432079059 o

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...