----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Premia, służbowa limuzyna do dyspozycji oraz próba rozwiązania komisji, która ośmieliła się poinformować burmistrza o niepokojącym zachowaniu zastępcy. Właśnie tak Burmistrz Czesław Najmowicz ukarał swojego zastępcę Norberta Geska za jego skandaliczne zachowanie.

 

O niejasnych zachowaniach zastępcy burmistrza informowaliśmy już wcześniej. Norbert Gesek, który urząd piastuje niewiele ponad rok, zdążył przez ten czas, zdaniem swojego brata, nadużyć władzy by pozbawić jego dziecko miejsca w miejskim przedszkolu, obrażać radnych zasiadających w jednej z ważniejszych miejskich komisji (budżetu i finansów), zbesztać panią wicewójt jednej z gmin czy pozdrowić środkowym palcem wydawcę regionalnej telewizji. Wydawać by się mogło, że za takie zachowanie Geska spotkać powinna kara, lub przynajmniej sroga reprymenda.

 

Nic z tego!

 

Mimo skarg radnych, mieszkańców miasta i parlamentarzystów (vide uchwała, w której Komitet Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości z senator Bogusławą Orzechowską wzywa do odwołania Geska), burmistrz Najmowicz nawet nie próbuje gasić pożarów jakie wywołuje co i rusz jego zastępca. Co więcej, w ostatnim czasie Norbert Gesek:

 

A. Otrzymał premię (drugą w ciągu kilku miesięcy).

B. Dostał do użytku służbową limuzynę.

C. Nakłonił Czesława Najmowicza do próby rozwiązania komisji budżetu i finansów.

 

Nie ma to jak premia

 

Łącznie prawie 15 tysięcy złotych kosztowały miasto premie, które otrzymał od Czesława Najmowicza Norbert Gesek. To ten sam urzędnik, o którym członkowie komisji budżetu i finansów pisali, że są jego zachowaniem „zdegustowani, zbulwersowani i zaniepokojeni”. Ich zdaniem „niepokojąco pobudzony (Gesek – red.) wykazał się wobec członków komisji oraz innych obecnych osób arogancją, butą, nieprofesjonalizmem i nieprzygotowaniem, do tego wypowiadał się do nich w podniosłym tonie, niemalże krzycząc”. To tyko ułamek niechlubnych „wyczynów” zastępcy Najmowicza. - Panie, a daj pan spokój, szkoda gadać na temat tego „pana” - macha ręką sąsiad Norberta G. I dodaje: - Jak dostał stołek u Najmowicza, to nawet przestał na osiedlu mieszkańcom odpowiadać dzień dobry…

Mamy nadzieję, że to odosobniona opinia, ale powoli zaczyna nam brakować w to wiary.

 

Limuzyna za chamstwo

 

Równie surowa była druga z „kar”, które burmistrz nałożył na Geska. Zastępca burmistrza dał swojemu zastępcy jeszcze służbową limuzynę do korzystania (Nowy VW Passat w bogatej wersji wyposażenia kosztowałby podatników blisko 150 tys. zł).

 

Media idą w odstawkę

 

To nie koniec kar jakie zastosował burmistrz wobec swojego zastępcy. Śmiemy przypuszczać, że między innymi z tego powodu Burmistrz również w ramach zemsty nie przedłużył umowy z Telewizją Mazury. Jej wydawcę Norbert Gesek pozdrawiał niegdyś środkowym palcem, co w najbardziej delikatnym, eufemistycznym przekładzie znaczyć może „idź Pan sobie stąd”. Wiceburmistrz i tutaj dopiął swego.

 

Co z tą komisją?

 

Nawet wiernych politycznych kompanów Czesława Najmowicza zdziwiło to, co burmistrz próbował zrobić z komisją budżetu i finansów. Naciskając na radną Agnieszkę Majewską-Pawełko starał się rozbić jej skład tak, by ta (komisja) przestała istnieć. Przypomnijmy, że to właśnie ona (komisja) jako pierwsza powiedziała „dość!” zachowaniom Norberta Geska. Zdrada kolegów z jednej partii nie jest zbyt wysoka cena dla burmistrza w sytuacji, gdy ktoś ośmiela się skrytykować jego zastępcę.

 

Najmowicz „olewa” PiS

 

Już ponad dwa miesiące minęły od czasu, w którym Komitet Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Ostródzie podjął uchwałę, w której zobowiązał Czesława Najmowicza (członka PiS) do usunięcia Norberta Geska z piastowanego stanowiska w terminie 7 dni od podjęcia uchwały. Minęło nie 7, a 70 dni, a w tej sprawie dalej nic się nie dzieje. A przypomnijmy, że Gesek podczas spotkania koalicji otwarcie wypowiedział się w tym duchu, że będzie „niszczył” ludzi Prawa i Sprawiedliwości. Jak widać – wespół z burmistrzem, skoro takie partnerstwo Najmowiczowi nie przeszkadza. Dziwnym trafem inną uchwałę z tego dnia Czesław Najmowicz z ochotą wykonał.

 

„Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?”

 

Co jeszcze jest w stanie zrobić burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz, by dowartościować swojego zastępcę? Wysokie premie, służbowa limuzyna, próba rozbicia komisji, wymiana niewygodnych współpracowników. Podobno jak nas informuje jeden z pracowników magistratu kolejną osobą do wymiany będzie sekretarz miasta. Aż strach pomyśleć, jaką nagrodę dostanie Gesek, gdy zrobi coś naprawdę pożytecznego dla miasta. Jednak prawdopodobieństwo, że taki moment w ogóle nastąpi wydaje się być dość nikłe.

 

PS. Panie Burmistrzu my tego tak nie zostawimy – będziemy się teraz Pana poczynaniom uważnie przyglądać. 

 

GM

 

Artykuł ukazał się w papierowym wydaniu Tygodnika Nasz Głos, 4 sierpnia 2016 roku.

Komentarze   

# Łukasz 2016-08-19 10:15
Nie nowy tylko co najmniej 6 letni i nie 150 tylko około 40 tys. Ja rozumiem że chcecie otworzyć ludziom oczy na to co się dzieje, a nam Polakom w oczy rzucają się tylko wielkie cyfry z dopiskiem "zł" ale wartość jak to piszecie "limuzyny" zapytać trzy krotnie to chyba lekka przesada.


Może mniej na temat ale Passata nazywać limuzyna to trzeba mieć nie pokolei.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Nasz Głos 2016-08-19 11:33
W tekście wyraźnie jest napisane "Nowy VW Passat w bogatej wersji wyposażenia kosztowałby podatników blisko 150 tys. zł". - przekłamania nie widzimy. Być może ten którym jeździ aktualnie, wart jest tylko 40 tys?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ostródziak 2016-10-05 15:43
Jedno wielkie kolesiostwo. Burmistrz wraz z "zaprzyjaźnionym złomiarzem" pozbawiają bezpodstawnie pracy człowieka w MABAKU spełniając swoje chore ambicje...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Inne

loading...