budocentrum wiz 480

Ludzie - Powiat

Nowy Posterunek Policji na Warmii i Mazurach. Po Wydminach, to policjanci z Małdyt będą bliżej społeczeństwa. Funkcjonariusze będą realizowali założenia wynikające z Ustawy o Policji. Posterunek w Małdytach to zwieńczenie oczekiwań samorządu, który wspierał ideę wynikającą z założeń MSWiA, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w małych miejscowościach. 

POWIATOWY  URZĄD  PRACY14-100 OSTRÓDA, ul. Jana III Sobieskiego 5, 89 642-95-10, 89 646-29-56,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od niemal trzydziestu lat, zawsze 1 grudnia, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Tradycyjnie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostródzie przyłącza się do obchodów, organizując Powiatową Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS. Tegoroczna edycja konkursu jest już osiemnastą. Jego adresatami są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z  terenu naszego powiatu.

12 grudnia br. przed internatem Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych został odsłonięty i poświęcony pamiątkowy kamień z tablicą upamiętniającą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięła udział społeczność ZPSWR: uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz zaproszeni goście: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ostródzie – Wicestarosta Ostródzki Jan Kacprzyk oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Marzena Skuratko – Wacławek, Proboszcz Parafii pod wezwaniem N.P. Najświętszej Marii Panny w Ostródzie ks. Roman Wiśniowiecki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie asp. szt.  Rafał Klimecki, sponsorzy: Krzysztof Cichewicz oraz Arkadiusz Kędzierski. 

Andrzej Samulowski znany jest na Warmii i Mazurach jako ludowy poeta i księgarz.  

Czy wiesz, że w 1918 roku, gdy Polska odzyskiwała niepodległość i wybuchło Powstanie Wielkopolskie, Samulowski był także orędownikiem zbrojnego powstania na Warmii? „Za pracę w dziele odzyskania niepodległości” Prezydent II RP Ignacy Mościcki przyznał śp. Andrzejowi Samulowskiemu Krzyż Niepodległości.