----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

W ubiegłą sobotę druhowie z OSP Miłomłyn zorganizowali II zawody strażackie o tytuł ,,Najtwardszego Strażaka” gminy Miłomłyn. Wystartowało  dziesięciu druhów i jedna druhna. Pięciu zawodników reprezentowało jednostkę miłomłyńską, dwóch było z Bynowa,  a po jednym zawodniku wystawiły OSP w Samborowie, Chojniku, Iławie i Miłakowie.

 

Rywalizacja polegała na jak najszybszym przebiegnięciu toru, na którym trzeba wykonać szereg zadań. Rozpoczynała się od zwijania i rozwijania węży, był bieg z bańkami, przenoszenie worków z piaskiem, przenoszenie manekina ważącego 80kg, przeciąganie opony, przesunięcie klina młotem i na końcu napełnienie brzeczki wodą. Zawodnicy startowali w pełnym rynsztunku strażackim i trzeba było wykazać się niezłą kondycją.

 

Przy dopingu publiczności, sygnału strażackiego zadania wykonała Dominika Podpirko ,choć na mecie była ,,śmiertelnie” zmęczona. Ku zaskoczeniu licznie przybyłej publiczności zwyciężył Mariusz Nitkowski z Bynowa, przed Tomaszem Grudzińskim (Miłomłyn) i Karolem Fafińskim. Wystartowała także czwórka dzieci i bardzo dzielnie walczyła ze swoimi słabościami na torze. Zwyciężył  Bartek Wojtewicz, pomimo potłuczenia się na rowerze dzień wcześniej.

 

Zawody były znakomicie zorganizowane, a jak zapowiedział burmistrz Stanisław Siwkowski na stałe wejdą do kalendarza imprez gminnych. Wiele frajdy miały dzieci, które mogły zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem wozu bojowego.

 

Imprezę sponsorowały następujące firmy, instytucje i osoby prywatne: firma Depol, Metec, Arpapoc, Agroma Olsztyn, Set One, PGN Ostróda, ZUOK Rudno, Flis-Pol, miłomłyński Lewiatan, Osada Danków, Kadimex oraz UMiG Miłomłyn, S.P. w Miłomłynie, GKRPA, Jan Rygielski i Stanisław Tyszkowski.
ts

Obraz 001
Obraz 005
Obraz 008
Obraz 009
Obraz 015
Obraz 019
Obraz 021
Obraz 024
Obraz 026
Obraz 027
Obraz 031
Obraz 034
Obraz 035
Obraz 037
Obraz 045
Obraz 047
Obraz 048
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...