budocentrum wiz 480

Tradycji stało się zadość. We wtorkowe południe przy Morąskim Domu Kultury odbyło się Spotkanie w bożonarodzeniowym nastroju. Nie zabrakło degustacji wigilijnych potraw, kiermaszu lokalnego rękodzieła, wspólnego kolędowania oraz świątecznej atmosfery potęgowanej życzliwym, rodzinnym klimatem.  


Uczestnikom Wigilii Miejskiej życzenia złożył Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele duchowieństwa, straży miejskiej i policji oraz dyrektorzy lokalnych instytucji.


Gdy mieszkańcy delektowali się potrawami w międzyczasie rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Odświętną atmosferę uzupełniały występy: Chóru Seniora „Morążanie”, młodzieży z sekcji wokalnej z Morąskiego Domu Kultury oraz dzieci z chóru szkolnego „Camerata” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu.

 

DSC04187
DSC04195
DSC04206
DSC04215
DSC04222
DSC04254
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6


Na świątecznym jarmarku można było nabyć ozdoby i dekoracje na wigilijny stół. Okolicznościowe sianko z opłatkiem, pierniczki i cukierki roznosili Mikołaje.


Organizatorami Spotkania Bożonarodzeniowego byli: Burmistrz Morąga, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie, Dom dla Dzieci i Młodzieży „Promyk”, Morąski Dom Kultury Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Media Group Info-Portal Informacyjny Daniel Woronko. W tym roku do grona organizatorów i sponsorów jednocześnie dołączyli: Fundacja na Rzecz Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Jak Nie My To Kto” oraz Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne Animator Katarzyna Królak.

 

Źródło: MDK Morąg

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież