budocentrum wiz 480

Wójt Gminy Łukta Robert Malinowski właśnie otrzymał od radnych, lekko spóźniony, prezent "pod choinkę" - 22 % podwyżki! Brutto przez rok zarobi teraz ponad 120.000,00 zł, co nie jest małą kwota patrząc na budżet gminy.

 

O podwyżce dla Malinowskiego zadecydowali 28 grudnia radni, którzy większością głosów podnieśli miesięczne wynagrodzenie Wójta do brutto 10.125,00 zł. Wśród zgromadzonych tylko dwoje radnych było przeciw dodatkowej kasie dla włodarza. Pozostali nie mieli wątpliwości, że gminę stać na to, a inne potrzeby mieszkańców mogą poczekać.

Za co ta podwyżka? Radni argumentowali: za zaangażowanie, za poprawę image gminy, za to, że się dzieje, że nie wypada nie dać, i za drogę do Komorowa, która ma dopiero być wyremontowana.

Jak sam obdarowany skomentował tę sprawę? Jeszcze w trakcie sesji powiedział: - Wszystko robię dla mieszkańców! Z tej pracy mam ogromną satysfakcję. 

Co do satysfakcji - tu nie sposób z wójtem się nie zgodzić. Prawie każdy odczuwałby satysfakcję przy pensji rzędu "dziesięciu koła" miesięcznie.

Już w poniedziałek (8.1.2018r.) zapraszamy na nasze łamy. Zainspirowani decyzją radnych z Łukty postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie - co w rzeczywistości legło u podstaw tego, że tak hojnie sypnęli wójtowi z publicznych pieniędzy?

red

Komentarze   

# Daniel 2018-01-08 20:04
Może dla tego że przez niego komornik blokował konto Szkoły w Łukcie ? Może dla tego że wyprzedał wszystkie działki które poprzedni Wójt trzymał na czarną godzinę? Może dla tego że niesłusznie oskarżył poprzedniego dyrektora Szkoły za co Gmina poniosła straty finansowe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Specjalista 2018-01-09 09:10
a czy to na pewno pisze Daniel a nie czasem jakiś specjalista?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# onufry 2018-01-12 12:55
postać to wybitna, jak większość radnych, zatem proponuję dać wójtowi i radnym po 5 tysięcy podwyżki, a może nawet po 20 tysięcy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Anonimbomożna 2018-02-02 16:52
Będąc anonimowym łatwo dodać komentarz, zwłaszcza jak ktoś jest własną pracą tak rozochocony, że nie wytrzymuj namięcia towarzyszącemu czekaniu na zagłade innego człowieka ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować