----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Sport - Ostróda

Czy można było lepiej zakończyć sezon 2016/2017? Piłkarze Sokoła Ostróda we wspaniałym stylu wywalczyli w środowe popołudnie Wojewódzki Puchar Polski, wygrywając 3:1 z Concordią Elbląg. Trójkolorowi awansowali tym samym do rundy przedwstępnej Pucharu Polski i zgarnęli 30 tysięcy złotych nagrody od PZPN. Duma Mazur rozstrzygnęła mecz praktycznie przed przerwą, po dwóch golach Sebastiana Pączki i jednym trafieniu Roberta Hirsza. To trzeci triumf Sokoła w WPP w ostatnich pięciu latach!

Piłkarze Sokoła Ostróda nieudanie zakończyli rozgrywki ligowe w sezonie 2016/2017. Po niezłej pierwszej połowie i fatalnej grze po zmianie stron, Trójkolorowi ulegli 0:3 Concordii Elbląg. Szansa do rewanżu nastąpi już w następną środę. 21 czerwca w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski Sokół powalczy o triumf właśnie ze „Słoniami” z Elbląga.

Doskonałym widowiskiem (zwłaszcza po przerwie) pożegnali się piłkarze Sokoła Ostróda ze swoimi kibicami w meczu 33 kolejki III ligi. Trójkolorowi zremisowali z Widzewem Łódź 2:2 w ostatnim starciu sezonu 2016/2017 przed własną publicznością. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył w 89 minucie Robert Hirsz. Sokół jest jedyną obok ŁKS Łódź i Finishparkietu drużyną, która w bieżących rozgrywkach nie przegrała choć raz z czterokrotnym mistrzem Polski.

10.06.2017 r. w hali Ostródzkiego Centrum i Rekreacji odbył się XXI Ostródzki Turniej Judo, w którym wystartowało 102 zawodników i zawodniczek z 9 klubów: Gwardia Olsztyn, Nippon Olsztyn, Tomita Elbląg, Truso Elbląg, Horyzont Elbląg, Zatoka Braniewo, Katana Szczytno, Eljot Płock i gospodarze Shizoku Ostróda.

Wspaniałe widowisko, mecz niemal idealny zobaczyli kibice, którzy w środowe popołudnie wybrali się na Stadion Miejski w Ostródzie. Sokół w doskonałym stylu pokonał lidera III ligi, Finishparkiet Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie 3:1 i pewnie awansował do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. 21 czerwca w Biskupcu ostródzianie zagrają z Concordią Elbląg, która 4:0 ograła Jezioraka Iława.