budocentrum wiz 480

loading...
loading...

Sport - Ostróda

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał ostródzianina - Igora Graczyka, do kadry narodowej juniorów młodszych (ur.2002 r. i mł.) na cykl akcji szkoleniowych.

Rusza XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju. Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy – tradycyjnie już – w maju na stadionie PGE Narodowym.

7 września w Elblągu rozegrany został Turniej Piłki Nożnej o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Dwaj 16-latkowie: Igor Graczyk oraz Jakub Kapuściński pomimo młodego wieku, już odnieśli duże sukcesy w sporcie. Jeden z nich mieszka i trenuje w Kielcach, drugi – w Gdańsku. Oboje są powoływani do kadr narodowych i oboje kolekcjonują występy w ważnych spotkaniach.

3 września 2011 roku oficjalnie oddano do użytku nowy kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. 3 Maja w Ostródzie. Oprócz głównego boiska i trybun na 5000 miejsc, w jego skład wchodzi również boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, korty tenisowe, lodowisko oraz... ścianka wspinaczkowa. Niestety, ostatnia z wymienionych atrakcji nie działa od 2012 roku.