----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Po wygranej 6:3 w Biskupcu, Sokół Ostróda zameldował się w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Trójkolorowi pokonali czwartoligową Tęczę po prawdziwej wymianie ciosów, w której żadna z ekip nie brała jeńców. W środowe popołudnie kapitalnie funkcjonowała ostródzka ofensywa, jednak nietypowo zestawiona obrona nie uniknęła błędów. Rywala w walce o finał Duma Mazur pozna w wyniku losowania.

Przetrzebiona kontuzjami drużyna z Mazur znów rozpoczęła mecz w eksperymentalnym zestawieniu. Jedynym nominalną obrońcą w wyjściowej jedenastce był młodziutki Kacper Wojciechowski. Obok niego zagrali Michał Danilczyk, Damian Szczepański i Kamil Smyt. Mimo tego przyjezdni tuż po wyjściu na murawę błyskawicznie zaczęli przejmować inicjatywę. Udokumentowali ją bardzo szybko. Już w 14 minucie na dwudziestym metrze od bramki Michała Przyborowskiego znalazł się Sebastian Pączko i uderzył nie do obrony, tuż przy słupku. Ten sam zawodnik kilka minut później dynamicznie wszedł w pole karne i został tam bezpardonowo zatrzymany. Arbiter Paweł Jarguz wskazał na jedenasty metr, a znajdujący się w wybornej formie strzeleckiej Robert Hirsz nie dał szans golkiperowi Tęczy. W międzyczasie do siatki trafił też Smyt, ale wcześniej sędzia liniowy podniósł w górę chorągiewkę. Na 3:0 Trójkolorowi strzelili tuż przed przerwą. Kamil Dmowski pozazdrościł ładnego gola Sebastianowi Pączko i uderzył niemal identycznie jak klubowy kolega – poza zasięgiem Przyborowskiego.

W szatni zespół z Biskupca musiał usłyszeć kilka cierpkich słów, bo wyszedł znacznie lepiej zmotywowany niż na pierwszą połowę. Ale zanim Tęcza zaczęła gonić, czwartą bramkę zdobył Sokół. Niewidoczny przed przerwą Rafał Śledź świetnie wykorzystał wrzutkę w pole karne i strzałem głową podwyższył na 4:0. Chwilę później zaczęło robić się nerwowo. Najpierw w 53 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Piotr Andruszkiewicz, a piłka zatrzepotała niemal w samym okienku bramki Kamila Kotkowskiego. Kilkadziesiąt sekund później popularny „Kotek” odbił strzał jednego z miejscowych, ale przy dobitce Mateusza Różowicza był już bezradny. Na lepszy okres gry gospodarzy świetnie zareagował Karol Szweda. W 64 minucie podmęczonych Michała Jankowskiego i Hirsza zmienił na Adriana Korzeniewskiego i Łukasza Suchockiego, którzy na powrót rozruszali grę Sokoła z przodu. A „Suchy” odwdzięczył się za zaufanie, bo pokonał bramkarza Tęczy aż dwukrotnie. Wpierw po świetnej akcji całego zespołu w 73 minucie, a chwilę później po indywidualnym popisie strzałem z pola karnego. Wynik meczu na 6:3 ustalił w 84 minucie Bartłomiej Bogdaniuk.

Sokół wykonał pierwszy z dwóch kroków, które mogą ponownie zaprowadzić ostródzian do Biskupca. To właśnie na kameralnym obiekcie Tęczy rozegrany zostanie wielki finał WPP. Wcześniej ekipa Karola Szwedy zagra w półfinale. Rywalem Trójkolorowych będzie Jeziorak Iława, Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie lub Concordia Elbląg. Przeciwnika Sokoła wyłoni losowanie, które zostanie przeprowadzone w poniedziałek (29 maja) w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Kolejna faza rozgrywek zaplanowana jest na 7 czerwca, a finał na 21 czerwca.

Wcześniej, bo już w najbliższą sobotę OKS zagra u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (27 maja, godz. 18). A później, 31 maja, Duma Mazur będzie miała... pierwszą w tym miesiącu wolną środę. Zalecamy naładować akumulatory przed kolejnymi bitwami! ;)

Tęcza Biskupiec – Sokół Ostróda 3:6 (0:3)

0:1 – Pączko (14), 0:2 – Hirsz (22 k), 0:3 – Dmowski (45), 0:4 – Śledź (50), 1:4 – Andruszkiewicz (53), 2:4 – Różowicz (55), 2:5, 2:6 – Suchocki (73, 76), 3:6 – Bogdaniuk (84)

Sokół: Kotkowski, Danilczyk, Wojciechowski, Smyt (81 Wróblewski), Słowicki, Szczepański, Pączko, Dmowski, Jankowski (64 Korzeniewski), Śledź, Hirsz (64 Suchocki)

Wkrótce na naszym profilu na Facebooku fotorelacja z Biskupca!