----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Blisko setka kibiców z Ostródy, która przyjechała w ciepłe sobotnie popołudnie do Lubawy na mecz z Motorem, liczyła na wysokie zwycięstwo Trójkolorowych. To właśnie Duma Mazur stawiana była w roli zdecydowanego faworyta, wszak rywal nie dość, że jest ostatni w tabeli, to jeszcze w tym sezonie nie wygrał ani razu. I Sokół zwyciężył, ale triumf nie był okazały. Podopieczni Karola Szwedy pokonali czerwoną latarnię III ligi 2:1.

Nie ma łatwego zadania jeśli chodzi o skompletowanie składu szkoleniowiec Sokoła. Obok wciąż długiej listy kontuzjowanych, ostródzianie rozpoczęli 32 kolejkę bez pauzujących za kartki środkowych pomocników – Krystiana Słowickiego i Kamila Dmowskiego. Z konieczności za rozegranie wziąć musiał się Robert Hirsz, a linię ofensywną stanowili tego dnia Rafał Śledź i Łukasz Suchocki. W bramce – po raz pierwszy w tym sezonie w lidze – stanął zaś 19-letni Maciej Mikołajczyk. Mimo tych roszad w składzie, goście od początku spotkania przeważali. Po 10 minutach toczonej w „piknikowym” tempie rozgrywki, przed szansą stanął Sebastian Pączko, ale jego uderzenie nie trafiło do bramki Damiana Suszczewicza. Chwilę później swoją okazję miał Suchocki, który jednak w sobotę nie grzeszył skutecznością. Na bramkę przyjezdni czekali więc do 22 minuty. Prawą stroną rywalowi urwał się Michał Jankowski, dograł w pole karne, gdzie już czekał Śledź, który przyjął piłkę i huknął mocno z jedenastu metrów, zdobywając tym samym pierwszą bramkę w ligowym meczu w barwach Sokoła. Miejscowi próbowali odgryzać się kontratakami, ale większość z nich kończyła się w okolicach trzydziestego metra od bramki Mikołajczyka. Aktywny był Paweł Kolcz, który sprawiał sporo kłopotów na prawym skrzydle świeżo upieczonemu osiemnastolatkowi – Kacprowi Wojciechowskiemu. Gorąco w ostródzkiej szesnastce zrobiło się raz, ale w porę zainterweniował wówczas Roman Mykytyn, który wślizgiem wybił piłkę lecącą wprost do naszej siatki.

Po zmianie stron Trójkolorowi nadal przeważali. Udokumentowali to dość szybko, bo już w 54 minucie wprowadzony po przerwie Cezary Nowiński podwyższył na 2:0. Były piłkarz Motoru „rozklepał” wspólnie z Łukaszem Suchockim miejscową defensywę i pokazał kolejny raz, że co jak co, ale nosa do zmian to trener Szweda ma. Zdobywając swojego gola Nowiński wpisał się też jako „kat” Motoru, dla którego była to setna (100!) bramka stracona w sezonie 2016/2017. Mając dwubramkowe prowadzenie, goście nie forsowali tempa, oszczędzając siły na środowy półfinał Wojewódzkiego Pucharu Polski z Finishparkietem Drwęcą. Ciekawych sytuacji było jak na lekarstwo. W ostatnim kwadransie gospodarze zwietrzyli swoją szansę i zaatakowali nieco śmielej, czego efektem była bramka Łukasza Wietechy z doliczonego czasu gry. Zawodnik z Lubawy uderzył płasko z okolic szesnastego metra i nie dał szans na skuteczną interwencję Mikołajczykowi. Mający jeszcze 3 minuty do ostatniego gwizdka piłkarze Motoru starali się doprowadzić do wyrównania, ale więcej błędów obrońcy z Ostródy już nie popełnili. Wynik ustalić mógł za to Damian Szczepański, ale w ostatniej akcji meczu za długo zwlekał z oddaniem strzału w sytuacji jeden na jeden z Suszczewiczem.

Choć po meczu ze słabiutkim w tym sezonie Motorem Lubawa kibice oczekiwali nieco więcej, to należy cieszyć się z trzech punktów i liczyć na to, że najlepsze Duma Mazur zostawiła na środowy półfinał WPP. O starciu z lubawianami warto jak najszybciej zapomnieć i przygotować się dobrze na chyba najważniejszy mecz tego sezonu. Początek pucharowej potyczki o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Ostródzie!

Motor Lubawa – Sokół Ostróda 1:2 (0:1)

0:1 – Śledź (22), 0:2 – Nowiński (54), 1:2 – Wietecha (90+1)

Sokół: Mikołajczyk, Wojciechowski, Pluta, Mykytyn, Korzeniewski Hirsz, Danilczyk, Jankowski, Pączko (46 Nowiński), Suchocki (64 Smyt), Śledź (77 Szczepański)

Już w niedzielę na naszym profilu na Facebooku fotorelacja z Lubawy!