----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Pierwsze bardzo trudne zadanie w Wojewódzkim Pucharze Polski czeka w środę na piłkarzy Sokoła Ostróda. Podopieczni Karola Szwedy po wygranych m.in. w Różnowie (4:2) i Biskupcu (6:3) zmierzą się z liderem III ligi, Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Stawką meczu jest finał WPP. Początek spotkania o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Ostródzie. Tego starcia nie można przegapić!

 

W niedawnym losowaniu par półfinałowych, szczęście nie stało po stronie Trójkolorowych. Duma Mazur w 1/2 finału mogła wpaść na walczącą o utrzymanie w III lidze Concordię Elbląg lub na mistrza A-klasy Jeziorak Iława. Ślepy traf skojarzył jednak Sokoła z Finishparkietem, zespołem, który nie dość, że radzi sobie ostatnio doskonale, to dodatkowo ostródzianom wybitnie nie leży. W ostatnich trzech sezonach ekipa z Mazur Zachodnich nie potrafiła ani razu pokonać nowomieszczan – w meczach u siebie zawsze górą była Drwęca (w tym raz właśnie w Pucharze), a w Ostródzie padały remisy (ostatnio 0:0).

 

Rozgrywki pucharowe rządzą się jednak swoimi prawami. Tutaj o tym, kto zejdzie z boiska w lepszych humorach decyduje dyspozycja dnia, kluczowe będą drobne detale, a także szczęście i poziom motywacji. W ekipie Trójkolorowych o tę ostatnią nie będzie trudno, bo dla gospodarzy środowego starcia to chyba najważniejszy mecz sezonu, który może otworzyć im drogę do gry o puchar i o niemałe pieniądze. Zwycięzca WPP zgarnie 30 000 złotych oraz prawo do reprezentowania Warmii i Mazur na szczeblu centralnym.

 

Jak podejdą do meczu „nowomiejskie lwy”? To pozostanie zagadką aż do pierwszego gwizdka. Zespół dowodzony przez trenera Sławomira Majaka (nie poszło mu w Ełku, ale w Nowym Mieście radzi sobie doskonale) za zadanie numer jeden postawił sobie wszak wygraną w III lidze. Ten cel Finishparkiet ma na wyciągnięcie ręki. Na dwie kolejki przed końcem Drwęca przewodzi ligowej stawce, mając punkt więcej niż wicelider, ŁKS Łódź. Czy nowomieszczanie będą grać o „podwójną koronę”, czy też skupią się na trudnej batalii o awans do II ligi?

 

Do tej pory Finishparkiet w warmińsko-mazurskich pucharach imponuje skutecznością. W czterech meczach poprzedzających półfinał, nasz najbliższy rywal zdobył 29 (!) bramek, odprawiając z kwitkiem Polonię Iłowo (10:0), Wel Lidzbark (9:0), Avistę Łążyn (8:0) i Znicza Biała Piska (2:0).

 

Kibiców Trójkolorowych nie trzeba chyba zbyt mocno namawiać do tego, by na środowe popołudnie planów innych niż piłkarskie sobie nie robili. Duma Mazur ma w planach powtórzyć sukcesy z sezonów 2011/2012 i 2013/2014, gdy trofeum wędrowało do Ostródy. Szansa na kolejny wyśmienity wynik w Wojewódzkim Pucharze Polski jest olbrzymia. Awans do finału, który rozegrany zostanie w Biskupcu, jest o krok. Pomóżmy ekipie Karola Szwedy w osiągnięciu tego celu gorącym dopingiem!

 

1/2 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski

Sokół Ostróda – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

Środa, godz. 18

Stadion Miejski w Ostródzie

 

Sokoła wspiera firma Ostróda Yacht!

logo ostroda yacht

Dodaj komentarz

1

Kod antyspamowy
Odśwież

Inne

loading...