----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Wspaniałe widowisko, mecz niemal idealny zobaczyli kibice, którzy w środowe popołudnie wybrali się na Stadion Miejski w Ostródzie. Sokół w doskonałym stylu pokonał lidera III ligi, Finishparkiet Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie 3:1 i pewnie awansował do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. 21 czerwca w Biskupcu ostródzianie zagrają z Concordią Elbląg, która 4:0 ograła Jezioraka Iława.

Trójkolorowi pucharową potyczkę rozpoczęli bez żadnego respektu dla rywala, z którym nie mogli wygrać od trzech sezonów. Już w 9 minucie wynik meczu otworzyć powinien Rafał Śledź, ale w sytuacji sam na sam z Mariuszem Rzepeckim górą był bramkarz przyjezdnych. Tych akcji jeden na jeden z golkiperem Finishparkietu było zresztą bardzo dużo. Miejscowi co i rusz grali precyzyjne, prostopadłe piłki, które padały łupem napastników. W 22 minucie swoją szansę miał Łukasz Suchocki, jednak został w ostatniej chwili wyblokowany przez obrońców. Kilkadziesiąt sekund później Maciej Koziara uderzył z dystansu, co było pierwszym strzałem gości w spotkaniu. Na szczęście piłka przeleciała nad bramką Kamila Kotkowskiego. Jedna z kluczowych dla losów meczu sytuacja miała miejsce w 41 minucie. Wówczas wychodzącego na czystą pozycję Suchockiego powalił na ziemię Jakub Szarpak, za co obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Goście musieli grać więc ponad 45 minut w osłabieniu, co Sokół skrzętnie wykorzystał po zmianie stron.

W 57 minucie dynamiczny rajd Michała Jankowskiego został przerwany faulem w szesnastce, a pan Wojciech Krztoń nie wahał się ani chwili i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł wprowadzony po przerwie Robert Hirsz i dał ostródzianom prowadzenie. Aktywny Jankowski miał świetną okazję na gola 10 minut później, jednak sobie tylko znanym sposobem nie podwyższył na 2:0. Szczęście było jednak tego dnia przy Dumie Mazur, która dorzuciła dwa gole w 71 i 72 minucie. Najpierw po dobrym, penetrującym pole karne dośrodkowaniu z prawej flanki gola głową zdobył Adrian Pluta, a chwilę później na listę strzelców wpisał się Jankowski. Niespełna minutę później powinno być 4:0, ale w dobrej okazji przestrzelił Suchocki. Swoje szanse mieli też Krystian Słowicki, którego uderzenie wybronił Rzepecki oraz popularny „Jankes”, po którego strzale piłka trafiła w słupek. - Dobrymi sytuacjami z tego meczu można by obdzielić kilka gier – mówił po meczu Dawid Oziero, drugi trener Sokoła. Drwęca ustaliła wynik spotkania w 87 minucie. Rzut karny po faulu na jednym z napastników wykorzystał Grzegorz Domżalski, jednak na więcej lidera III ligi stać w środę nie było.

Sokół w naprawdę wyśmienitym stylu awansował do wielkiego finału WPP. 21 czerwca w Biskupcu rywalem Trójkolorowych będzie Concordia Elbląg, która bez problemów rozprawiła się z mistrzem A-klasy, Jeziorakiem Iława. Co ciekawe, kilka dni wcześniej w Elblągu Sokół rozegra ostatni mecz sezonu ligowego właśnie z… Concordią. Jak w dwumeczu z Dumą Mazur spiszą się walczące przed spadkiem z III ligi „Słonie”? O tym przekonamy się jeszcze w czerwcu!

Sokół Ostróda – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3:1 (0:0)

1:0 – Hirsz (58 k), 2:0 – Pluta (71), 3:0 – Jankowski (72), 3:1 – Domżalski (87 k)

Sokół: Kotkowski, Danilczyk (79 Dmowski), Mykytyn, Słowicki, Nowiński, Wojciechowski, Pluta, Korzeniewski, Jankowski, Suchocki (74 Smyt), Śledź (46 Hirsz)

Już jutro (w czwartek) na naszym profilu na Facebooku zdjęcia z meczu!