----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Piłkarze Sokoła Ostróda nieudanie zakończyli rozgrywki ligowe w sezonie 2016/2017. Po niezłej pierwszej połowie i fatalnej grze po zmianie stron, Trójkolorowi ulegli 0:3 Concordii Elbląg. Szansa do rewanżu nastąpi już w następną środę. 21 czerwca w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski Sokół powalczy o triumf właśnie ze „Słoniami” z Elbląga.

Przed zmianą stron przeważała Duma Mazur, która od pierwszych minut starała się narzucić swój styl gry rywalom. Aż dwie doskonałe okazje zmarnował Damian Szczepański, który dwukrotnie stanął oko w oko z Oskarem Pogorzelcem. Najbliżej zdobycia gola był za drugim razem, gdy trafił w słupek elbląskiej bramki. W pierwszej połowie Concordia tylko raz zagroziła Sokołowi, gdy z dystansu Kamila Kotkowskiego próbował pokonać Hubert Otręba, jednak piłka po jego strzale minęła światło bramki. Najlepszą okazję Trójkolorowi mieli w 37 minucie. Najpierw w polu karnym przewracany był Kamil Smyt. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a pod nieobecność Roberta Hirsza do piłki ustawionej na wapnie podszedł Michał Danilczyk. Niestety, pomocnik przyjezdnych fatalnie przestrzelił, posyłając piłkę wysoko ponad poprzeczką miejscowej bramki.

I tak jak przed przerwą Sokół prezentował się naprawdę przyzwoicie, tak w drugiej połowie było już tylko gorzej. Od razu po zmianie stron „Słonie” zaatakowały ze zdwojoną siłą, a goście nijak nie mogli przebić się przez ich zasieki obronne. Najpierw w słupek trafił Mateusz Gołębiowski, ale kilka minut później skuteczniejszy był Michał Pietroń. W 57 minucie zawodnik z Elbląga uderzył potężnie z 30 metrów i wrzucił piłkę „za kołnierz” Kotkowskiego. W 65 minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Z dystansu strzelał Sebastian Tomczuk, piłkę delikatnie głową przedłużył Michał Kiełtyka, a ta wpadła – znów – za plecy bramkarza Sokoła. Wynik meczu ustalił w 79 minucie Pietroń. Najpierw co prawda nie wykorzystał on rzutu karnego, ale po chwili poprawił się, uderzając pewnie zza pola karnego. W ostatnich minutach dwie szanse na gola honorowego zmarnował Sebastian Pączko, który raz nie doszedł do zagranej z boku boiska piłki, a za drugim razem jego uderzenie wybronił w doskonałym stylu Pogorzelec.

Po przegranej z Concordią Sokół spadł na szóste miejsce w tabeli III ligi. Ostródzianie kończą sezon na wysokiej pozycji, której nie spodziewalibyśmy się po zakończeniu rundy jesiennej. Świetna wiosna sprawiła jednak, że Trójkolorowi dołączyli do czołówki ligi i mogą – mimo środowej porażki – kończyć sezon z podniesionymi głowami. Tym bardziej, że już 21 czerwca okazja do rewanżu. Sokół zagra wtedy z Concordią w Biskupcu w Finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Więcej o tym meczu już wkrótce!

Concordia Elbląg – Sokół Ostróda 3:0 (0:0)

1:0 – Pietroń (57), 2:0 – Kiełtyka (65), 3:0 – Pietroń (79)

Sokół: Kotkowski, Buczkowski, Pluta, Mykytyn, Korzeniewski, Nowiński (46 Jankowski), Danilczyk, Dmowski (75 Suchocki), Szczepański (46 Pączko), Smyt, Śledź (59 Hirsz)