----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Kolejna piękna historia pisze się na naszych oczach. Zdobywca Wojewódzkiego Pucharu Polski, Sokół Ostróda, pokonał w rundzie wstępnej na szczeblu centralnym spadkowicza z II ligi, Polonię Warszawa 2:0. Gole dla Dumy Mazur strzelali Adrian Korzeniewski i Arkadiusz Ciach. Dzięki wygranej ostródzianie zagrają w 1/32 finału ze Stalą Stalowa Wola. Gdyby wygrali i tutaj, to w kolejnej fazie czekać na nich będzie zespół z Ekstraklasy.

Od pierwszej minuty w Sokole zadebiutowało w meczu o stawkę aż czterech graczy. W środku pola wraz z Krystianem Słowickim za rozegranie wziął się Hubert Otręba, na boku pomocy zobaczyliśmy Daniela Mlonka, a duet napastników stanowiła para Kamil Zalewski – Arkadiusz Ciach. Kibice spodziewali się tego, że ich ulubieńcy będą potrzebowali trochę czasu, by się zgrać. I faktycznie, początek spotkania był w wykonaniu ekipy Karola Szwedy nieco nerwowy. Mimo tego pierwszą groźną akcję stworzyli sobie miejscowi. W 10 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Adrian Pluta, a piłka o pół metra minęła światło bramki. W 15 minucie groźnie zrobiło się w polu karnym gospodarzy, jednak dwukrotnie na posterunku był Kamil Kotkowski. Bramkarz Trójkolorowych dobrze spisał się również w 23 minucie, gdy w ładnym stylu odbił uderzenie z okolic szesnastego metra. Gdy wydawało się, że to „Czarne Koszule” są bliżej objęcia prowadzenia, w 28 minucie do zagrania z prawej strony doszedł w polu karnym Polonii Adrian Korzeniewski, który dopadł do piłki na wślizgu i wpakował ją tuż przy słupku do bramki. Goście mieli okazję by wyrównać jeszcze przed przerwą, ale po strzale jednego z nich piłka trafiła w słupek.

Po zmianie stron obraz gry nieco się zmienił. To Duma Mazur lepiej weszła w tę część gry. Już w 50 minucie przed szansą stanął Zalewski, ale uderzył niecelnie. 180 sekund później skuteczniejszy okazał się Ciach. Najpierw rzut wolny wywalczył Mlonek, do piłki podszedł Słowicki, zgrał z boku boiska na dłuższy słupek, a tam z sytuacyjnej piłki nowy nabytek Sokoła uderzył po długim słupku poza zasięgiem golkipera Polonii. Po drugiej bramce ostródzianie nieco oddali pola przyjezdnym, ale ci nie mieli sposobu na dobrze funkcjonującą tego dnia defensywę gospodarzy. Najbliżej gola kontaktowego drużyna trenera Chrobaka była w 76 minucie, gdy piłkę po rykoszecie na rzut rożny z najwyższym trudem sparował Kotkowski.

W meczu dwóch ekip „w przebudowie” lepsi okazali się ostródzianie, którzy w nagrodę zagrają w 1/32 finału Pucharu Polski z drugoligową Stalą Stalowa Wola. Mecz, którego stawką prawo do gry z klubem z Ekstraklasy, najprawdopodobniej już w najbliższą niedzielę na Stadionie Miejskim w Ostródzie. Początek o godz. 19:45.

Choć wtorkowy pojedynek nie był wielkim piłkarskim widowiskiem, to zwłaszcza w starciach pucharowych najważniejszy jest wynik. Ciężko po 90 minutach ocenić przydatność nowych graczy w Sokole, ale nie da się ukryć, że prym wiodła dziś „stara gwardia”. Doskonałą partię rozegrali Kotkowski, Pluta i Słowicki, dobre zawody zaliczyli Korzeniewski i Jankowski. Do udanych meczu nie zaliczą zapewne niewidoczni Hubert Otręba i Kamil Zalewski, których występ zrzucimy jednak na karb aklimatyzacji w Sokole.

Nasze – subiektywne – pomeczowe oceny zobaczyć możecie w grafice poniżej. To nowość, którą mamy zamiar w tym sezonie stale ulepszać. 10 – to nota marzeń, 1 – najgorsza z możliwych. Każdy zawodnik wychodzi od oceny „5”. Za wygraną w meczu cały zespół ma +1 punkt w górę, za przegraną -1. Każda zdobyta bramka to również +1 punkt dla danego zawodnika. Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!