----------Niezależny Portal Regionu Ostródzkiego----------

TWÓJ REGION W PIGUŁCE - WIADOMOŚCI | TURYSTYKA | OGŁOSZENIA | REKLAMA

Gdyby na mecz Sokoła z Górnikiem Zabrze do dyspozycji kibiców było 5000 wejściówek, to zapewne i tak skończyłoby się tym, że niektórzy spod kas odeszliby z kwitkiem. Pełna trybuna kryta, kibice gości, wielkie emocje aż do ostatniego gwizdka – tego wieczoru Stadion Miejski w Ostródzie długo nie zapomni. Trójkolorowi przegrali z 14-krotnym Mistrzem Polski 1:3 i odpadli z Pucharu Polski, ale sympatycy Dumy Mazur opuszczali stadion usatysfakcjonowani świetną postawą swoich piłkarzy.

Blisko 2500 kibiców, którzy zdecydowali się obejrzeć starcie z zespołem z Ekstraklasy w ramach 1/16 finału Pucharu Polski oglądało naprawdę dobre widowisko. Sokół zaczął bez respektu dla utytułowanego i wyżej notowanego rywala. W rezultacie w pierwszych pięciu minutach gospodarze aż trzykrotnie wykonywali rzuty rożne, jednak bez efektu bramkowego. Przyjezdni postraszyli Kamila Kotkowskiego uderzeniem Konrada Nowaka, które poszybowało obok słupka. W 19 minucie, gdy opatrywany poza boiskiem był Krystian Słowicki, grający w dziesiątkę Sokół wykorzystał źle założoną pułapkę ofsajdową przyjezdnych. Z piłką pomknął prawym skrzydłem Daniel Mlonek, ściął akcję do środka i pewnym uderzeniem wprowadził trybuny w euforię. Niedługo później okazało się, że kontuzja kapitana Sokoła jest bardzo poważna. „Krycha” został odwieziony karetką do szpitala, gdzie wyszło na jaw, że doznał wstrząsu mózgu i stracił dwa zęby. To nie pierwszy raz, gdy Słowicki dosłownie oddaje kawałek siebie za drużynę. Takich walczaków, ludzi „ze stali” w Ostródzie potrzeba. Krystian – wracaj prędko do zdrowia!

Mimo tego, że Górnicy już przed przerwą rzucili się do odrabiania strat, to do momentu zmiany stron spotkanie było bardzo wyrównane. Na niewykorzystane okazje Szymona Matuszka i Meika Karwota odpowiadać próbowali Arkadiusz Gajewski i – rozgrywający dobry mecz – Adrian Wójcik. Więcej goli w pierwszej połowie jednak już nie zobaczyliśmy.

Po powrocie z szatni z każdą minutą rysowała się coraz wyraźniejsza przewaga gości. Zanim jednak zabrzanie zaczęli strzelanie goli, na 2:0 mógł podwyższyć Michał Jankowski. Wprowadzony po przerwie skrzydłowy ruszył lewą flanką i gdy wydawało się, że jest w doskonałej okazji do oddania celnego strzału, został w ostatniej chwili zablokowany. Kilkadziesiąt sekund później Górnik dopiął swego. Na indywidualną szarżę zdecydował się Rafał Wolsztyński, minął Kamila Maternika i płaskim strzałem z 15 metrów wyrównał stan pojedynku. Gdy część kibiców już zacierała ręce wietrząc drugą z kolei dogrywkę, przyjezdni w samej końcówce zadali jeszcze dwa ciosy. Najpierw niezrozumienie ostródzkiej defensywy w 85 minucie wykorzystał Damian Kądzior, a gdy miejscowi rzucili się do huraganowych ataków, w ostatniej akcji spotkania wynik meczu ustalił Rafał Wolsztyński.

Mimo porażki możemy być dumni z ekipy trenera Karola Szwedy. Sokół by dotrzeć do 1/16 finału Pucharu Polski musiał wygrać rozgrywki na etapie wojewódzkim, pokonać renomowane Polonię Warszawa i Stal Stalową Wolę. Dla grających w III lidze, na czwartym poziomie rozgrywek Sokołów to doskonały rezultat. Nie zważając na przegraną, sympatycy Trójkolorowych głośnymi brawami dziękowali im za wspaniałą przygodę, o której będzie można przez długie lata opowiadać rodzinie i znajomym. Kogo nie było w środowy wieczór na Stadionie Miejskim w Ostródzie ma czego żałować. Takie piękne historie nie piszą się na co dzień.

Dziękujemy Wam, Panowie Piłkarze (przez duże „P”) z Ostródy! Pokazaliście Mazurski Charakter, sprawiliście, że nasze serca zabiły mocniej, że mogliśmy przez kilka tygodni żyć w nieco innym, bardziej kolorowym piłkarskim świecie. Rozbudziliście nasze marzenia, pozwoliliście, byśmy uwierzyli w to, że w Ostródzie może być sport na najwyższym poziomie. Jesteście – tak czy siak – prawdziwymi wygranymi tegorocznej edycji Pucharu Polski. Gratulujemy!

Sokół Ostróda – Górnik Zabrze 1:3 (1:0)
1:0 – Mlonek (19), 1:1 – R. Wolsztyński (68), 1:2 – Kądzior (85), 1:3 – R. Wolsztyński (90+5)

Sokół: Kotkowski, Korzeniewski, Pluta, Maternik, Wojciechowski, Mykytyn (76 Bieńkowski), Paczkowski, Wójcik, Mlonek (56 Jankowski), Słowicki (26 Otręba), Gajewski